Jak samemu przygotować KALENDARZ ADWENTOWY

Nastaje taki czas w roku, w którym wiele z nas zastanawia się, jak samemu przygotować kalendarz adwentowy dla Dziecka? Jakie prezenty włożyć  do niego? Jakie zadania przygotować do kalendarza adwentowego?

Ponieważ mam już pewne doświadczenie w radzeniu sobie z ww. zagadnieniami, przygotowałam dla Was małą ściągę!

Poniżej kilka (no, może trochę więcej  niż kilka ;)) fotek z naszego tegorocznego kalendarza adwentowego. Cieszy oko niesamowicie!!! Aż się ciężko wychodzi z pokoju Dzieci – poważnie, jest rewelacyjny. Niesamowicie optymistyczny i taki ciepły.

Kolory niekoniecznie świąteczne ale o to chodziło. Rok temu nasz kalendarz był biało-czarno-czerwony. Ten jest jego największym z możliwych kolorystycznym przeciwieństwem.

Wieczorkiem – podświetlony lampkami, robi śliczną atmosferę w pokoju Dzieci. Zerknijcie sami !!! :

Pewnie zastanawiacie się jak samemu zrobić Kalendarz Adwentowy. Na naszym przykładzie mogę Wam powiedzieć, że nie jest to trudne, a pomysłów i inspiracji na samodzielne stworzenie kalendarza jest w internecie zatrzęsienie. Jakie tam można znaleźć cudne kalendarze! No ja przepadam w internetowym świecie świątecznych dekoracji każdego grudnia 😉 !

Za każdym razem staram się zrobić inny kalendarz, choć przyznam, że ten tegoroczny wyszedł tak ładny, że najchętniej powielałabym tą wersję wiele razy …

Co jest potrzebne do zrobienia Kalendarza Adwentowego:

Po pierwsze pomysł.

Możemy zrobić kalendarz adwentowy w kształcie gwiazdek zawieszonych na sznurkach lub przy użyciu małych pudełeczek. Może wisieć na ścianie (jak nasz – w kształcie choinki), lub być ułożony na półce. Tak naprawdę w wybraniu pomysłu na niego ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jakie zadania dla dziecka przygotować do Kalendarza Adwentowego? Jakie prezenty do niego włożyć?

Do środka możemy włożyć prezenciki (takie jak np tutaj i tutaj)  lub zadania do wykonania dla Dziecka / Dzieci. Lub i to i to – jak zazwyczaj robimy my ( Jeżeli potrzebujesz małej podpowiedzi, to lista zadań do kalendarza adwentowego dostępna jest pod tym linkiem).

Jak już mamy parę prezentów i wybrane zadania, pakujemy wszystko. Zazwyczaj potrzeba na to 2-3 spokojnych wieczorów, kiedy dzieci już śpią. Przynajmniej mi to zabierało to tyle właśnie czasu. Tak że na pewno potrzebujemy też trochę cierpliwości i sprytu, tak żeby dzieci nie zobaczyły naszych przygotowań i 1 grudnia miały prawdziwą niespodziankę 🙂

Tak wygląda nasz kalendarz adwentowy. Jeżeli jesteście ciekawi, jak spakowałam w tym roku prezenty gwiazdkowe, zerknijcie na ten wpis 🙂

 

A jeżeli zaciekawiło Cię, jak dekorujemy nasz dom na Święta, zerknij na pozostałe świąteczne wpisy :)!

7 thoughts on “Nasz kalendarz adwentowy

    1. Bardzo mi miło, że się podoba! Poważnie – każde miłe słowo niezwykle doceniam :)! I swoją drogą – już się „martwię” jaki zrobić w tym roku, ponieważ ubiegłoroczny wyszedł tak ładnie, że trudno będzie mu „dorównać” ;). Najchętniej … zrobiłabym taki sam!

  1. Wow, niesamowicie dużo pracy i miłości widać w tym kalendarzu. Ja też szykuję kalendarze adwentowe, z braku dzieci dla mojego męża i siostry, a w tym roku dla mojego chrześniaka. Twoje dzieci mają dużo szczęścia, że mają taką kreatywną mamę.

    1. Ale miłe słowa! Dziękuję! Swoją drogą – jesteś niesamowita, że szykujesz niespodzianki dla Męża i Siostry, i Chrześniaka. Musisz być jeszcze większą miłośniczką kalendarzy adwentowych niż ja ;). Oni też mają szczęście, że mają Ciebie! Pozdrawiam 🙂

  2. Jestem pod ogromnym wrażeniem, coś niesamowitego. Jest cudowny, odbierany oczami dziecka może być wprost magiczny. Przez przypadek odnalazłam Twoją stronę i mam w planie karmnik dla ptaków , to na najbliższą sobotę. Córka będzie wniebowzięta. A w dalszej kolejności kalendarz adwentowy. Pozdrawiam serdecznie Joanna

    1. Asiu, ale miłe słowa!!! Nawet nie wiesz jak fajnie jest przeczytać tak miły komentarz – wtedy aż się chce publikować na blogu kolejne pomysły zabawy :). Dziękuję Ci za te słowa! Dodają mi energii i chęci do dalszego działania! Buziaczki i powodzenia w Twoich pracach z Córeczką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *