Jak zrobić przebranie dla Dziecka (Kosmos, planety)

Categories DIY

Jak zrobić przebranie dla Dziecka (Kosmos, planety, ufoludek)

Przebranie z kartonu

Dziś szybkie papierowo – kartonowe diy – zrób to sam. Czyli szansa na połączenie zainteresowań i marzeń Dziecka, obowiązku (w naszym przypadku była to zbliżająca się AKADEMIĄ w szkole Córci) i przyjemności (wspólnie spędzony czas – spoooro czasu ;)).

Jeżeli macie w domu trochę kartonu lub sztywnego papieru, farby i klej, a zbliża się okazja, w związku z którą dziecko będzie potrzebować przebranie, możecie spróbować swoich sił bez konieczności wypożyczania stroju w wypożyczalni :).

W naszym przypadku okazją do zrobienia stroju była szkolna akademia, związana z patronem szkoły moich Dzieci – Mikołajem Kopernikiem. Na nadchodzącą prezentację gwiazd Córcia wylosowała URAN, ale w podobny sposób można stworzyć projekt każdej innej planety (wyobrażacie sobie podobne przebranie SŁOŃCE? Myślę że wyszłoby pięknie!) lub nawet strój ufoludka / kostium przybysza z innej planety.

Jak zrobić przebranie dla dziecka?

Jak zawsze na początek – lista rzeczy potrzebnych do zrobienia kostiumu:

 1. KARTON, DYKTA (do usztywnienia)
 2. FARBY i pędzle
 3. kredki, nożyczki
 4. stara opaska do włosów, tasiemka, gumka, drucik
 5. , pistolet do klejenia na gorąco
 6. hula-hop, bibuła, wata lub waciki

 • Wycinamy 2 duże koła z białego kartonu; malujemy je na kolorki pasujące do danej planety (w naszym przypadku to kolory: niebieski, turkus, morski i nieco zieleni); to najbrudniejsza część naszej pracy, więc uważajcie na podłogę i swoje ubranie. Jest to też moment, kiedy oczywiście prosimy o pomoc Dziecko! Niech to będzie nasza wspólna praca i wspólnie spędzony czas. Kółka łączymy że sobą w górze dość szeroką gumą (coś jak szelki)

 • Teraz wycinamy z kartonu kształt do „opaski” na głowę; również malujemy go w te same motywy a na koniec przyczepiamy klejem wstążkę do zawiązania:

 • Dokładamy kolejny element – na starej opasce do włosów montujemy na drucikach kosmiczne dodatki – może to być statek kosmiczny, lecące meteoryty czy … ufoludek ;).

To etap, do którego fajnie można zaangażować nasze Dziecko – może ono pokolorować rysunki i nakręcić na ołówku druciki potrzebne do wykonania konstrukcji:

 • Robimy sprężynki z drucików:

 • Klejem/pistoletem na gorąco montujemy nasze rysunki na druciki a końce drucików oplatamy na opasce:

Na głowie będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Jesteśmy coraz bliżej końca naszej zabawy:

 • Stare hula-hop oplatamy dookoła bibułą:

 • Do końca został nam tylko 1 element – chmurki (opary gazu) które montujemy (znów drucikami – sprężynkami) na hula-hop; chmurki to karton obklejony watą lub płatkami kosmetycznymi:

Cały nasz zestaw wygląda tak:

I gotowe. „Montujemy” przebranie na Dzieciaczka:

Stroje na bal przebierańców

Podobną metodą, przy użyciu rzeczy które większość z nas ma w domu, można zrobić strój na bal przebierańców (do przedszkola / szkoły) czy jakikolwiek inny kostium dla dzieci. Zwłaszcza, gdy się zapomniało o danej imprezie i w wieczór poprzedzający zabawę ma się do dyspozycji tylko wspomniany papier/karton i farby 🙂 – nie wiem ile z Was było w takiej sytuacji, ale z własnego doświadczenia wiem, że wówczas kreatywność mamy potrafi sięgać niebotycznych wyżyn i nagle okazuje się, że kolejny raz UMIEMY ZROBIĆ WSZYSTKO z niemal NICZEGO ;).

Mała URANKA 😉

Dajcie znać, jakie Wy macie pomysły na samodzielnie robione przebrania dla Dzieci :)?

***

Chcesz zobaczyć inny szkolny projekt z użyciem kartonu i kleju? Zerknij tutaj: Makieta akademii Pana Kleksa. Z kolei mając karton i bibułę, możesz zrobić taką niespodziankę Dziecku jak Piniata jednorożec.

A gdy szukasz inspiracji jak zapakować prezent – pomocny może się okazać TEN nasz wpis.

1 thought on “Jak zrobić przebranie dla Dziecka (Kosmos, planety)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *