diy PRZEBRANIE na akademię

Categories DIY

Dziś szybkie diy – zrób to sam. Czyli nasze rodzinne połączenie obowiązku (w związku ze zbliżającą się AKADEMIĄ w szkole Córci) z przyjemnością (wspólnie spędzony czas – spoooro czasu ;)).

Akademia ma związek z patronem szkoły moich Dzieci – Mikołajem Kopernikiem. Na zbliżającym się przedstawieniu Córcia ma być jedną z planet – Uranem. Trochę żałuję, że nie wylosowaliśmy Słońca lub Marsa – te kolorki … można by poszaleć z żółcią lub czerwienią. Ale i Uran okazał się całkiem wdzięczną do rysowania planetą!

Nie przedłużając – ZACZYNAMY!!!

Jak zawsze na początek – lista materiałów, jakie potrzebujemy:

KARTON, DYKTA (do usztywnienia), FARBY i pędzle, kredki, nożyczki, stara opaska do włosów, TASIEMKA, GUMKA, DRUCIK, pistolet do klejenia na gorąco, hula-hop, bibuła, wata lub waciki:

Wycinamy 2 duże koła z białego kartonu; malujemy je na kolorki pasujące do danej planety (w naszym przypadku to kolory: niebieski, turkus, morski i nieco zieleni); to najbrudniejsza część naszej pracy, więc uważajcie na podłogę i swoje ubranie. Jest to też moment, kiedy oczywiście prosimy o pomoc Dziecko! Niech to będzie nasza wspólna praca i wspólnie spędzony czas. Kółka łączymy że sobą w górze dość szeroką gumą (coś jak szelki)

Teraz wycinamy z kartonu kształt do „opaski” na głowę; również malujemy go w te same motywy a na koniec przyczepiamy klejem wstążkę do zawiązania:

Dokładamy kolejny element – na starej opasce do włosów montujemy na drucikach kosmiczne dodatki – może to być statek kosmiczny, lecące meteoryty czy … ufoludek;)

To etap, do którego fajnie można zaangażować nasze Dziecko – może ono pokolorować rysunki i nakręcić na ołówku druciki potrzebne do wykonania konstrukcji:

Robimy sprężynki z drucików:

Klejem/pistoletem na gorąco montujemy nasze rysunki na druciki a końce drucików oplatamy na opasce:

Na głowie będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Jesteśmy coraz bliżej końca naszej zabawy:

Stare hula-hop oplatamy dookoła bibułą:

Spokojnie – do końca został nam tylko 1 element – chmurki (opary gazu) które montujemy (znów drucikami – sprężynkami) na hula-hop; chmurki to karton obklejony watą lub płatkami kosmetycznymi:

Cały nasz zestaw wygląda tak:

I gotowe. Montujemy przebranie na Dzieciaczka:

Mała URANKA 😉 :

Dajcie znać, jakie Wy macie pomysły na samodzielnie robione przebrania dla Dzieciaków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *