Jak samemu przygotować słodki stół na przyjęcie KOMUNIJNE

Categories Imprezy rodzinne i okolicznościowe

Jak samemu przygotować słodki stół na przyjęcie KOMUNIJNE

Dziś chcę Wam pokazać, jak ładnie i dość prosto przygotować słodki stół na majowe przyjęcie pierwszokomunijne.

Moda na słodkie stoły – w tym komunijne

Słodkie stoły są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Oczywiście pojawiają się przy okazji ślubów, Chrztów i I Komunii. Ku mojej radości, bo uwielbiam takie inicjatywy, coraz częściej widać je na dziecięcych i dorosłych Urodzinach 🙂

Dziś pokażę Wam efekt mojej sobotniej pracy przy SŁODKIM STOLE na uroczystości I Komunii Świętej dwójki zaprzyjaźnionych Dzieciaków.

Poniżej efekt, ale mam nadzieję, że przed sezonem Komunii 2019 uda mi się tutaj umieścić uniwersalny projekt papierowych dekoracji do darmowego pobrania. Kiedy się pojawi, dam Wam o tym znać w tym wpisie.

Słodki stół na I Komunię Świętą

Słodki stół – taki jak ten poniżej – można przygotować samemu. Jest to dużo tańsza opcja niż zatrudnianie firmy zewnętrznej. Plusami tego rozwiązania, poza zdecydowanie niższą ceną, jest również i to, że na takim stole znajdzie się to, na co macie ochotę i co lubią Wasze dzieci.

Jak przygotować słodki stół na przyjęcie z okazji I Komunii Świętej?

Jak widzicie, w naszym przypadku dominują kolory bieli i zieleni, z dodatkami brązu. Całość miała sprawiać wrażenie lekkiego eko z dodatkiem ludowości (przyjęcie odbywało się w karczmie) i tak nam też właśnie wyszło.

Poza wydrukowanymi i pociętymi wcześniej dekoracjami papierowymi przygotowałam sporą ilość pasujących kolorystycznie naczyń (miseczek, talerzy, szklanych butelek)  i dodatków (takich jak np plastry drewna i drewniane deski). Zauważcie, że aby stół wydawał się ładniej zagospodarowany, część jedzenia jest ustawiona na nieco wyższych podstawkach. Robię tak zawsze, właśnie po to, by całość lepiej się prezentowała, oraz by było łatwiej sięgnąć po dalej położone przekąski.

Jeżeli nie macie naczyń w wybranym przez Was kolorze – zawsze warto popytać o nie znajomych. Nie do końca ma sens ich kupowanie na 1 okazję, a niewykluczone, że ktoś z rodziny lub przyjaciół  chętnie pożyczy Wam kilka kolorowych miseczek czy talerzyków. Można ratować się jednorazowymi kubeczkami lub tackami, ale zbyt duża ich ilość na stole może spowodować, że straci on nieco na swojej „elegancji”. Ja osobiście jestem zwolenniczką mieszania naczyń wielo- i jednorazowych, z przewagą jednak tych pierwszych.

 

Chcesz zobaczyć moje pozostałe propozycje na słodkie stoły – zerknij tutaj 🙂

3 thoughts on “Jak samemu przygotować słodki stół na przyjęcie KOMUNIJNE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *