Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które zmieniły świat – książki dla dziewczynek

Categories książki

Nadzwyczajnie wspaniale kobiety które zmieniły świat

Dziś kilka zdań o książce, która nas absolutnie zauroczyła. To jedna z ciekawszych i ładniejszych książek dla dzieci z jaką się spotkałyśmy. Zwłaszcza dla Dziewczynek, choć i Chłopcy powinni wiedzieć, kim były te wspaniałe kobiety opisane i pokazane na jej kartach.

Oczywiście to nie jest tak, że znałyśmy wszystkie postacie przedstawione w książce. Ale przez to jest ona jeszcze bardziej wartościowa! W końcu nie chodzi tyllo o to by czytać i utrwalać wiedzę, ale by zdobywać nową! Zwłaszcza w wieku przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym, gdy umysł jest tak chłonny! (choć i ja, mama, mam nadzieję nauczyć się czegoś nowego przy lekturze każdej kolejnej książki ;))

Z bardziej znanych postaci kobiecych przypominamy sobie życie: Coco Chanel, Fridy Kahlo, Jane Austin, Marii Skłodowskiej – Cury, Amelii Earhart oraz Anny Frank

Z mniej znanych (nam) poznałyśmy historię: Gertrudy Ederle, Mary Anning, Mary Seacole, Agentki Fifi, Sagagawaei, Emmeline Pankhurst oraz Rosy Parks.

Tak przy okazji – czekamy na podobnie wydaną książkę z wyjątkowymi POLKAMI!!!:)

Jak wiecie uwielbiamy książki dla dzieci. Polecane przez nas zazwyczaj są te, które w 100 % skradły nasze serca :). I ta właśnie do nich należy. Zresztą zobaczcie sami!

Nie przedłużając, dziś pierwszy tytuł z cyklu Książki dla dziewczynek, polecane przez Mamę i Córkę 🙂

 

I na początek – cudeńko rysunkowe, strona poświęcona Jane Austin …  No najpiękniejsza!!!

I druga perełka, Frida Kahlo – trudno oderwać wzrok od tych rysunków…

Nasza rodaczka, Maria Skłodowska – Curie:

A tu już pływaczka Gertrude Ederle, wyjątkowo bliska mojej Córci, uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego:

Jak już jesteśmy przy wyczynach sportowych, to moja ulubienica – Amelia Earhart, pilotka:

Tu z kolei nie znana nam wcześniej postać. A Wy – znacie jej historię?

I odważna Rosa Parks:

Oraz trudna historia Anny Frank:

I równie ciekawa opowieść o innej postaci z czasów II Wojny Światowej:

***

Urzekł nas pomysł na tą książkę. Wiedzy w sam raz – ani za dużo, z ryzykiem znudzenia się danym tematem, ani za mało o każdej postaci. A grafiki – no przyznajcie sami. To jedna z ładniej wydanych książek z jakimi ostatnio się zetknęłyśmy!!!

Dodatkowo BARDZO odpowiada mi idea zawarta na końcu książki – A ty jak zmienisz świat? Chcę, żeby moje Dziecko wiedziało, że każdy człowiek, KAŻDA DZIEWCZYNKA jest wyjątkowa, ma moc sprawczą, może robić co chce i (jeżeli chce) może na swój własny sposób wpływać na świat – ten swój mały, lokalny lub wielki, w pojęciu globalnym:

Dodatkowo strona ta podsumowuje w jednym miejscu wszystkie postaci o jakich była mowa – i jest fajnym miejscem na przypomnienie sobie historii i ciekawostek o każdej z poznanych wcześniejwyjątkowych PAŃ 🙂

A, jest też miejsce na nieco historii – tym razem kawałek historii praw wyborczych kobiet. To również jedno z naszych najbardziej ulubionych miejsc w tej książce!:

Na dziś tyle, ale już niebawem prezentacja kolejnych tytułów – szykujemy dla Was zestawienia książek o … drzewach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *