Torebka ze starych spodni czyli krótka historia o tym, jak jeden sentyment zastąpić drugim ;)

Categories DIY

Torebka ze starych spodni

Stare dżinsy …

Jestem typem zbieracza, któremu niezwykle trudno rozstać się ze starymi rzeczami. Zwłaszcza takimi, z którymi związane są jakieś emocje… Zaraz, zaraz. Emocje? Czyżby ona właśnie sugerowała, że jakieś emocje łączą ją ze starymi spodniami? Really ;)? Ano tak…  To były spodnie mojego Syna (kiedy był jeszcze mały i słodki ;)), pierwsze takie modne, przecierane – wiecie, takie z dziurami – ale tymi, które tam miały być od początku. Kiedyś, lata temu, to była nowość i prawdziwy hit… Wtedy jeszcze obce babcie na ulicach patrzyły na mnie jak na wyrodną matkę, co to dziecko w potargane spodnie ubrała, i jeszcze do ludzi w nich puściła … ;). A że lat minęło już od tamtej pory sporo, to i sentymentu w każdym rokiem coraz więcej było. Dość powiedzieć, że już argumentów brakowało na to, by w odbywających się co kilka miesięcy przeglądach szafy inne ubrania stopniowo odchodziły z naszego domu, a te spodnie zostawały … (ok, razem z pewną ilością innych ulubionych za małych ciuszków…). I tak minęło lat pewnie z dziesięć, aż …

Torebka ze starych dżinsów

Aż pojawił się pomysł, nie mój zresztą a wspaniałych Pań Redaktor z pisma „Kosmos. Magazyn dla dziewczynek”, na to, by razem z moją Córką Inką uszyć z jakichś starych spodni torebkę. Jak to jakichś??? Przecież to idealne rozwiązanie dla takiej sentymentalnej matki jak ja :)!!! Problem zalegających (i przesuwanych rok po roku, z kąta w kąt) za małych spodni rozwiązał się jak ręką odjął.

Teraz … no cóż, teraz kolejnym sentymentem możemy… obdarzyć torebkę… 😉

Ale w tak zwanym międzyczasie spełnia ona swoją rolę, jest używana, spodnie mają drugie życie, Inka zadowolona, mama szczęśliwa, a i środowisko nieco podratowane.

Nowe ze starego

I tak z mojego sentymentalizmu i zbieractwa, świetnego pomysłu Redakcji „Kosmosu” oraz manualnych zdolności Inki powstała rewelacyjna torebka, którą możecie zobaczyć – oraz wraz z Dziećmi postawić ich (a może i swoje ;)) pierwsze kroki w sztuce krawieckiej – w 9 numerze „Kosmosu” 🙂

Zostawiam Was z kilkoma zdjęciami na zachętę, a po więcej odsyłam tutaj :). Numer 9 jest pełen niesamowitej energii i sporej ilości naprawdę dobrych tekstów oraz ćwiczeń. Ta torebka wyszła nam ładnie, ale słuchajcie, to nic w porównaniu do zawartości całego numeru!

 

 

Prawda, że fajnie nam wyszło?

Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zerknij na nasze pozostałe wpisy. W tym podpowiem Ci, jak zrobić oryginalny karmnik dla ptaków, w tym przeniosę się z Tobą  do wakacyjnego świata pełnego kaktusów i świetnej ogrodowej zabawy, w tym pokażę, jak zrobić piniatę za mniej niż 5 zł, a w tym podpowiem, jak zachęcić dzieci do zwiedzania nowych miejsc.

Jak masz chwilę, to proszę, zostaw komentarz – będzie to dla mnie znak, że wpis Ci się spodobał. Dziękuję!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *