Słodycze na halloween – zrób mini pakiety dla dzieci

Categories codzienność

Słodycze na halloween

Powoli dociera do nas zwyczaj, zgodnie z którym odwiedzające nas dzieciaki otrzymują od gospodarzy słodycze na halloween . Zazwyczaj są to małe czekoladki, cukierki lub batoniki. Nie inaczej przywitaliśmy 30 października dzieci biegające po naszym osiedlu. Tym razem jednak popakowałam słodkości dla nich w małe zestawy / prezenciki. Jak na halloween przystało, ozdobiłam je motywami duchów, nietoperzy, kapeluszy czarownic czy napisów “Boo”. Do każdego zestawu dołączyłam również karteczkę z napisem Happy Halloween.

Cukierki halloween

Jak widzicie, nawet zwykłe cukierki mogą być ładnie zapakowane. Same słodycze starałam się dobrać w pasującej do tego zwyczaju kolorystyce. W czasie halloween “rządzą” czernie, pomarańcze, biele i czerwienie. Nasze słodkości również były w tych kolorach. Barwy te zdominowały też opakowania, w jakie je powkładałam.

Pomysły na halloween – prezent na halloween

W Halloween nie ma zwyczaju obdarowywania się prezentami. Ale jeżeli szykujemy w domu imprezę na ten wieczór, i zaproszeni goście (dzieci) nie wybierają się na cukierkowe łowy do sąsiadów, wówczas możemy sami przygotować dla nich takie właśnie mini prezenty. Do środka możemy włożyć słodycze lub inne halloweenowe gadźety. Np. zmywalne tatuaże, a dla dziewczynek opaski na głowę czy spinki do włosów z halloweenowymi motywami.

Ozdoby na halloween z papieru

Stali bywalcy bloga z pewnością zauważyli, że uwielbiam wycinanki z papieru. Do przygotowania halloweenowych opakowań użyłam papierów w wybranych przez mnie kolorach. Niezbędny kazał się również klej na gorąco. Zaopatrzyłam się również w biały pisak – taki którym można pisać po ciemnych kolorach. Przygotowanie opakowań zajęło mi około 2-3 godziny. Czyli wg. mnie całkiem niedługo. A jak ktoś lubi takie spokojne aktywności, to może to być la niego całkiem miło spędzony czas :)!

Halloween dla dzieci

Zbieranie cukierków po okolicznych domach to główna atrakcja halloweenowego wieczoru. Nie jest ona równie ważna, jak przygotowanie swojego kosiumu na ten dzień. Ale na pewno jak już mamy ww. kostium, to koniecznie musimy udać się z wizytą do sąsiadów.

Zobacz nasze pozostałe atrakcje hallowenowe:

  • girlanda na halloween DIY – klik
  • zabawy dla dzieci na halloweenową imprezę – klik
  • pudełko – zagadka jako fajny pomysł na zabawę na halloween – klik
  • przekąski na halloween – klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *