Kalendarz adwentowy 2021 – czyli nasza kolejna już wersja kalendarza. W tym roku – po raz pierwszy zaplanowałam kalendarz nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny. Już niebawem pokażę Wam, jak będzie się on prezentował, a póki co zostawiam Was z naszymi kalendarzami adwentowymi z minionych lat. Liczę, że i te wcześniejsze, i ten tegoroczny, staną się dla Was inspiracją do stworzenia Waszych własnych kalendarzy. Czy to podobnych do naszych, czy też … zupełnie innych!

Kalendarz adwentowy 2021

Kalendarz adwentowy 2021

Przygotowania do jego zrobienia rozpoczynam już pod koniec września / na początku października. Jak tylko robi się zimniej na zewnątrz, a przytunie w pomieszczeniach, moje myśli biegną w stronę świątecznych klimatów. Zaczynam odwiedzać strony internetowe ze świątecznymi wpisami, odkopuję kupione rok wcześnie na wyprzedażach zimowe gadźety, zastanawiam się, czym je uzupełnić w tym roku… No i czekam na oferty świąteczne w sklepach. Ponieważ mamy już bardzo (bardzo!) dużo bożonarodzeniowych ozdób, dekoracji, gadźetów, nie rzucam się jakoś bardzo na nie. Ale zawsze z chęcią myślę w tych jesiennych tygodniach, jaki kalendarz adwentowy przygotować w danym roku. Nie inaczej jest i w 2021 :)!

Rodzinny kalendarz adwentowy na 2021 r.

W tym roku przygotowuję rodzinny kalendarz adwentowy. Będzie miał 24 “punkty” do odliczania dni do Świąt. Ale w środku będa niespodzianki dla poszczególnych członków rodziny. Każdego dnia dla kogoś innego. Dla jednej osoby, lub np. dla obydwojga dzieci / obojga rodziców. Planuję nie podpisywać na zewnątrz prezentów, tak by dopiero po rozpakowaniu było wiadomo, do kogo danego dnia uśmiechnął się los. Dzieci są już duże, więc nie będzie to problem. Z mnieszymi nie ryzykowałabym chyba tak bardzo – by uniknąć ich rozczarowania przy rozpakowywaniu prezentu, podpisałabym je na zewnątrz. No chyba że dziecko rozumie już, że może tak być, że czasem ono dostaje niespodziankę, a kiedy indziej ktoś inny. Wówczas sprawdzi się nasze tegoroczne rozwiązanie z niespodziankami :).

Prezenty czy zadania?

Jak już wspomniałam, moje dzieci to już nastolatki. Mają juz trochę swój świat, i nie są jakoś bardzo skore do wykonywania adwentowych “zadań”. Może umieszczę w kalendarzu punkty takie jak np. rodzinne pieczenie ciasteczek, dekorowanie pokojów na Święta czy przygotowanie wieczoru ze świątecznym kinem domowym – ale to tak raczej symbolicznie. Dla mniejszych dzieci przygotowałam całą listę zadań do wyboru (dostępna tutaj – klik). Polecam Wam wybranie z niej zadań do kalendarza adwentowego takich, jakie najbardziej sparwdzą się w Waszej rodzinie.

No dobra, ja powoli przygotowywuję nasz tegoroczny kalendarz. Zdjęcia pojawią się już niebawem. A do tego momentu zostawiam Was z naszymi ubiegłorocznymi kalendarzami adwentowymi. Podzielcie się uwagami i dajcie znać, czy też planujecie przgotowanie swoich własnych kalendarzy!

Kalendarz adwentowy 2021
kalendarz adwentowy domek
kalendarz adwentowy na gałęzi zrób to sam
kalendarz adwentowy z papieru
kalendarz adwentowy na ścianie
kalendarz adwentowy choinka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *