Pomysł na kalendarz adwentowy w kształcie … choinki :) Advent calendar AD 2017 :)

Categories Boże Narodzenie, DIY, Kalendarz adwentowy

Nasz tegoroczny kalendarz adwentowy!

Znowu nadchodzi ten wyjątkowy czas w roku. Wyjątkowy przede wszystkim dla Dzieci, choć mam nadzieję, ze nie tylko, że i my dorośli nieco z tego czasu OCZEKIWANIA będziemy mieć…

Wracając do dzieci. Kalendarz adwentowy bardzo prosty do wykonania. Główna cześć „pracy” jak zawsze polegała na zapakowaniu prezentów. Samo zrobienie choinki z drutu zajęło mi około 15 minut. Początkowo była ona dodatkowo oświetlona światełkami, ale w czasie pierwszej nocy spektakularnie odpadał co godzinę kawałek łańcucha, przez co zrezygnowałam z niego zaraz następnego ranka.

Kalendarz trochę podobny do ubiegłorocznego – do zobaczenia tutaj – może dlatego, że lubimy kolory i że dla nas Święta owszem – są w kolorze czerwonym – ale nie tylko :).

Nasze kalendarze adwentowe to prezencik na każdy dzień i (raz na 2-3 dni) zadanie do wykonania – w zależności od czasu, jaki w dane popołudnie mamy (przy mamie na pełnym etacie i dzieciach z zajęciami pozalekcyjnymi są dni, że zwyczajnie nie ma czasu na żadne zadania dodatkowe)

Zerknijcie sami:

na początek –  z etapu pakowania:

Nasz pomysł na tegoroczny kalendarz adwentowy 2017

W dolnej części, pod choinką, jak zawsze książki; w górnej – drobne prezenty i karteczki z zadaniami do wykonania:

***

W tym roku zadania na dany dzień przynosi pod pachą ELF. Jest to o tyle wygodne, że można samemu decydować, jakie zadanie na ten dzień wybieramy (na jakie mamy nastrój i przede wszystkim czas, czy mamy potrzebne do wykonania zadania elementy, na jakie jest w danym dniu pogoda :)). Karteczkę z zadaniem można w każdej chwili podmienić 😉

***

Mam nadzieję, że kalendarz podoba się Wam tak jak mojej Córci :). I że kogoś zainspirowałam, tak że w kolejnych latach jakieś następne dzieciaki będą każdego ranka biegły do swojej choinki, na swojej ścianie. Trzymam kciuki za wszystkie zdolne Mamy!

ps. A żeby mogło być tak ładnie, po drodze musi być … nieco mniej …

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *