Farma dyń pod Krakowem i jesienny dom

Categories codzienność

Farma dyń

Od jakiegoś czasu kusił mnie pomysł sprawdzenia, czy farma dyń pod Krakowem warta jest odwiedzin, czy przypomina tą (cieszącą się coraz większą popularnością) w podwarszawskim Powsinie, lub – co byłoby super – te piękne farmy dyniowe w USA.

Wawrzeńczyce – dynie ; farma Jedynie

Najpiękniejsza od wielu lat jesień właśnie trwa. Pewnie ktoś już to wyliczył, ale liczba słonecznych dni w mijających 2 miesiącach należy z pewnością do rekordowych! Korzystaliśmy z nich i my – między innymi realizując mój pomysł i udając się na mini-farmę dyń Jedynie do podkrakowskich Wawrzeńczyc.

Farma dyniowa Kraków

Czas wielkich i pięknie przygotowanych farm dyniowych rodem z USA jeszcze w Polsce nie nastał 😉 – choć myślę że sporo Mam na takie farmy czeka. Jestem pewna, że w końcu ktoś wpadnie na pomysł ich przygotowania. Ładna farma jest w podwarszawskim Powsinie. Od nas – z Krakowa – jest do niej daleko, więc w tym roku podjechaliśmy kupić ozdobne dynie i porobić pamiątkowe zdjęcia właśnie do pobliskich Wawrzeńczyc.

Dzień był piękny, późne słońce bajkowo oświetlało bale siana i same dynie:

Farma dyń – Jedynie – atrakcje:

W Wawrzeńczycach nie ma jakichś szczególnie wyjątkowych atrakcji (ale oczywiście są dynie – to najważniejsze 😉 !!!). Dość powiedzieć, że jadąc, minęliśmy farmę, mimo, że usytuowana jest tuż przy drodze … Myślę, że jest tu jeszcze spore pole do popisu :), i z czasem przybędzie fajnych zakątków i urozmaiceń.

  • Jest mała szopa z daszkiem, w niej dynie do kupienia. Są one wystawione również na paletach i w drewnianych skrzyniach
  • Są duże bele siana, na które można się wspiąć
  • jest kilka starych maszyn rolniczych i 2-3 miejsca z ładnie ułożonymi na taczkach dyniami

i to chyba tyle … Sami widzicie, że możnaby było zrobić trochę więcej ;). Oczywiście fajnie, że w ogóle mamy koło Krakowa takie miejsce! Trzymam kciuki za rozwój tej farmy!!!

 

Zadyniował się nam też trochę dom:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *