Nasze czytelnicze podsumowanie jesieni

Categories książki

ksiazki-dla-dzieci-baner

Jesień się skończyła – czas więc na nasze jesienne podsumowania. Oczywiście te czytelnicze.

Przeczytaliśmy sporo książek – część z nich Dzieci przeczytały same, część czytałam im wieczorami ja. Na koniec zrobiliśmy małe podsumowanie – ranking naszych jesiennych lektur.

ksiazki-dla-dzieci-3

ksiazki-dla-dzieci-2

Myślę, że to fajny pomysł. My ułożyliśmy nasze książki według sympatii – numer 1 otrzymała ta, która spodobała się nam najbardziej – i tak po kolei aż do nr 9. No dobra – ranking zrobiły dzieci, starałam się nie wtrącać – w końcu to one są najlepszymi odbiorcami tych książek i ta zabawa była dla nich przeznaczona :). Przyznam, że w mojej ocenie ta lista wyglądałaby nieco inaczej – ale przecież nie o mnie i nie o moje upodobania tu chodziło ;). Tak więc jest to całkowicie ICH lista ulubionych książek z minionej jesieni.

***

Żeby ją stworzyć potrzebujemy w zasadzie tylko 2 rzeczy –

  • cyferek – my mamy drewniane, przestrzenne
  • wydrukowanych lub napisanych ręcznie tytułów przeczytanych ostatnio książek.

ksiazki-dla-dzieci-5

Jeżeli dzieci są za małe i nie umieją ocenić książek w kolejności “fajności” – możecie z nimi zrobić po prostu samą listę przeczytanych ostatnio lektur. Powieszona na ścianie w widocznym miejscu w pokoju będzie powodem do dumy i zachętą do kolejnych miłych chwil spędzonych nad następnymi dziecięcymi opowiadaniami 🙂

A tak prezentuje się nasza lista przywieszona na scianę. Ozdabia nasz pokój – aż do czasu stworzenia nowej, juz zimowej 🙂 :

… zdjęcie wkrótce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *