Jak samemu zorganizować przyjęcie urodzinowe dla Dziecka

Categories DIY, Przyjęcia urodzinowe

Jak samemu zorganizować przyjęcie urodzinowe dla Dziecka

Gdzie zorganizować urodziny dziecka

Pewnie nieraz zastanawiacie się, jak samemu zorganizować urodziny w domu, jakie zabawy dla Dzieci wybrać, jakie menu przygotować … Jest wiele miejsc – klubów malucha, kulkolandów – w których można zorganizować takie urodzinki. Co jednak w sytuacji, kiedy chcemy wyprawić przyjęcie w domu? Oto pomysł na proste i szybkie Urodzinki w domu.

Przyjęcie urodzinowe w stylu kotków

Część z Was zna już mojego bzika na punkcie organizacji przyjęć urodzinowych.

Nikt natomiast nie wie, że podobnego bzika, tyle że na punkcie kotków, ma moja Córeczka. Gdyby mogła, zostałaby kocią mamą wszystkich kotów w okolicy :). Nic więc dziwnego, że to właśnie KOCIAKI zostały tematem przewodnim jej przyjęcia urodzinowego.

Wracając do przyjęć. Do tej pory przy ich przygotowywaniu używałam zindywidualizowanych projektów graficznych. Kto nie wie o czym mówię, zapraszam do zerknięcia tutaj, tutaj lub tutaj.

Tym razem postanowiłam sprawdzić, czy można przygotować ładne dekoracje na słodki stół, mając do dyspozycji tylko kolorowy papier, bibułę i klej. Hmmmm ….. czy się udało, zerknijcie sami 🙂

Ozdoby na urodziny – DIY

Dla zainteresowanych – krótka podpowiedź, jak krok po kroku samodzielnie przygotować PRZYJĘCIE URODZINOWE DLA DZIEWCZYNKI w kocim stylu 🙂

Potrzebujemy:

– kilka kartek w dowolnie wybranej kolorystyce. Raczej sztywniejsze. Najlepiej wybrać 2-3 kolory przewodnie. Ja zdecydowałam się na różowy, czarny i złoty. Do mniejszych motywów w zupełności wystarczy format A4; do większych – typu rozety czy przód piniaty – format A3.

– klej, klej na gorąco, nożyczki i nożyk do wycinania małych elementów ze środka

– tasiemki, sznurek, wykałaczki, foremki w kształcie głowy kotka (ja użyłam takiej do pieczenia ciastek)

– pasującą kolorystycznie bibułę (zwłaszcza jeżeli planujemy zrobić również piniatę)

– kilka naczyń w odpowiednich kolorkach, serwetki i słomki

– balony

– gotowe czapeczki urodzinowe (ja użyłam gotowych, ale można je zrobić samodzielnie)

Wszystko mniej więcej jak na fotografii poniżej:

Jak zrobić dekoracje urodzinowe dla dzieci

1. Zaczynamy. Z czarnego sztywnego papieru odrysowujemy i wycinamy głowę kotka. Ja użyłam do tego celu foremki do wykrawania ciastek:

Mamy już pierwszą głowę. Po jakichś 20 kolejnych zastanawiamy się, czy na pewno nam się chce 😉 – a to dopiero początek ;).

Z połączonych sznurkiem głów kotków zrobimy naszą pierwszą girlandę

Gdy już mamy wyciętych kilkanaście czarnych główek, tworzymy z nich girlandę poprzez przyklejanie ich w równych odstępach do sznurka (najszybciej i najwygodniej – klejem na gorąco).

Przy okazji wycinamy jeszcze po kilka kocich łepków na różowym i złotym papierze i przyklejamy je na wykałaczki. Będą to nasze pikery – wbijemy je do ciastek, muffinków lub innych słodyczy.

Do wycięcia kocich nosów przyda się nożyk – taki jak na zdjęciu powyżej. Ja swój kupiłam w tiggerze.

2. Teraz czas na druga girlandę. Wycinamy trójkąty tej samej wielkości i tak jak wcześniej łączymy całość klejem na gorąco przyklejając je do tasiemki; w środek możemy wkleić głowę czarnego kotka nawiązującą stylem do naszej kociej girlandy. Moje obydwie girlandy prezentują się tak:

3. Z czarnego papieru wycinamy imię dziecka oraz cyferkę oznaczającą jego urodzinki. U nas to była dziewiątka – do jej środka wymyśliłam dodanie głowy czarnego kotka:

4. Teraz pora na rozety. Ja swoje zrobiłam poprzez połączenie harmonijek zrobionych z czarnego papieru. Na wierzch dodałam złotą głowę kotka oraz różowe kółko ze złotą dziewiątką; w górze podkleiłam je tasiemką, za którą zawieszę je na ścianie:

5. Metalowy pojemnik zyskał kocie wąsy a szklane buteleczki na sok ozdobione zostały serduszkiem, wąsami i kokardką:

6. Z balona również powstał kotek. Wąsy i nosek ma z papieru. Podobnie gotowe czapeczki urodzinowe zyskały kocie “owąsienie” ;):

CAŁOŚĆ prezentuje się tak:

jak zrobić dekoracje urodzinowe dla dzieci

 

A jak wygląda na słodkim stole? Ciekawi? Relacja już niebawem 🙂

ps. Zrobiłam jeszcze piniatę – wyszła przepięknie! Kto zgadnie jaki miała kształt ;)?

***

EDIT:

EFEKT powyższych wycinanek na słodkim stole oraz obiecana piniata – diy / zrób to sam – do oglądnięcia we wpisie tutaj 🙂

Zapraszam!

 

 

 

1 thought on “Jak samemu zorganizować przyjęcie urodzinowe dla Dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *