(Po) Sylwestrowe spotkanie Przyjaciółek

Categories codzienność, Przyjęcia urodzinowe

Dziś relacja z naszego mega fajnego (po) SYLWESTROWEGO spotkania koleżanek / przyjaciółek oraz podpowiedzi, jak przygotować takie sylwestrowe spotkanie z przyjaciółmi

Odbyło się dokładnie tydzień po prawdziwym Sylwestrze i myślę, że dla Dzieci mogło być ono równie fajne jak właściwy Sylwester. A w przypadku Inki, która tegoroczny prawdziwy Sylwester spędziła w towarzystwie chorych Kuzynek, nawet fajniejsze!

Przygotowałam dla Dziewczynek zabawy sylwestrowe i mini słodki stół, który wyszedł przecudnie, mimo że (!!!???!!!) nie doszła do nas paczka z zamówionymi dekoracjami sylwestrowymi.

Na pomysł  SPOTKANIA DLA PRZYJACIÓŁEK wpadłam w środę wieczorem, w czwartek zamówiłam dekoracje, w piątek kurier zrobił mnie w balona i mimo umawiania się nie dowiózł paczki, a w sobotę zabawa trwała już w najlepsze.

W pewien sposób udowodniło mi to, że da się zrobić coś fajnego i twórczego mając do dyspozycji 3 kolory papieru, a poza tym… wyszło na to, że można było jednak zaoszczędzić te 100 zł wydane na jednorazowe dekoracje, skoro i tak nie doszły na czas a całość wyszła super 😉 (mam nadzieję, że mój Mąż tego nie czyta … ;))

Dodatkowo jedną z zabaw (zegar) rysowałam na 10 minut przed przyjazdem gości a ostatnią z nich (kapsułę czasu) w czasie, kiedy Dziewczyny uzupełniały pierwsze zadanie! Czyli DA SIĘ – być mamą Dwójki, na etacie, z jeszcze jedną dodatkowa pracą i w 2 dni (a tak naprawdę w jedno sobotnie przedpołudnie!) wymyślić i przygotować zabawę, którą Dziewczynki na długo zapamiętają :)!

A teraz do rzeczy, czyli jak przygotować takie sylwestrowe spotkanie dla dzieci.

  1. przygotuj miejsce do pracy (jeżeli masz zaplanowane zadania do uzupełniania przy stole) oraz do zabawy
  2. wymyśl kilka zadań (z mojego doświadczenia podpowiadam, że po ok 5-6 zadaniach / zabawach dzieci zaczynają się nudzić, choćby nie wiem jakie fajne były 😉
  3. zapewnij dzieciakom przekąski i picie – jeżeli masz czas to polecam Ci przygotowanie słodkiego stołu – gwarantuję, że dzieci będą zachwycone!!!
  4. zadecyduj co będzie najlepszym – kulminacyjnym punktem wieczoru i tą atrakcją zakończ zabawę

***

Nasz stół zamieniony w miejsce wspomnień po minionym – 2017 – roku:

I sylwestrowy MINI – SŁODKI BAREK (a kupując w tym roku ten ogrodowy wózek z ikei całe 2 sekundy zastanawiałam się, czy na pewno będzie go gdzie użyć ;). Jest boski!!!)

Jak przygotować taki sylwestrowy słodki stół?

Zobaczcie, nie trzeba wiele. Dekoracje w wybranych wcześniej kolorach (u nas to były klasyczne: biały, złoty, czarny i blady róż), kilka balonów, picia w kubkach i butelkach z ikei, 3-4 miseczki ze słodyczami oraz papierowe pojemniki z domowym popcornem + 1 większy pojemnik z prażynkami. Całość dopełnia kilka pączków i galaretka. Żeby całość robiła efekt WOW,w przypadku wszystkich moich imprez ze słodkimi stołami pilnuję oczywiście kolorystyki naczyń i dodatków – wg mnie w tym tkwi sukces i przepis na najładniejszy słodki stół ever ;).

***

I nasze zabawy.

  1. Na pierwszy ogień uzupełnienie pamiątkowych podsumowań mijającego, 2017, roku. Każda Dziewczynka miała swoją kartę, na której zaznaczała wspomnienia z 2017 i plany/marzenia na 2018 r.:

2. Następne wróżby – część pierwsza:

3. Potem ZEGAR; bardzo szybki i fajny pomysł na sylwestrową zabawę, zgapiony z internetu. Na dużej kartce – najlepiej na tekturze (moja to przekładka po kubkach z ikei) – rysujemy odręcznie zegar i wycinamy z czarnego bristolu wskazówki (ja wycięłam po 2 dla każdego Dziecka); starsze dzieci podklejają sobie wskazówki małym kawałkiem dwustronnej taśmy klejącej i piszą na nich swoje imiona (Młodszym Dzieciom trzeba w tym pomóc lub za nie to wykonać)

Zasłaniamy Dziecku oczy, okręcamy go dookoła własnej osi. “Zabezpieczamy” okolicę innymi dziećmi (kanty, szafki); pozostałe dzieci kierują je – podpowiadają, w którą stronę iść by dotrzeć do zegara mówiąc “prawo”, “lewo”, “prosto”. Zadaniem dziecka jest takie przyklejenie wskazówki, by wskazywała ona godzinę 12. (bez dotykania tablicy). Dziecko, którego wskazówka najbardziej pokazuje 12-tkę, wygrywa małą niespodziankę.

Ta sylwestrowa zabawa podobała się Dziewczynkom chyba najbardziej (poza przygotowaną na zakończenie niespodzianką, ale o tym za chwilkę)

4. Wróżby, część druga; na belkach pod sufitem powiesiłam przygotowane wcześniej papierowe gwiazdki, do których włożyłam krótkie wróżby. Jeżeli masz wenę i zdolności, możesz napisać kilkulinijkowe wierszyki. Zadaniem dziecka jest upolowanie – ustrzelenie swojej wróżby. Dla starszych to nie będzie problem, młodszym dzieciom trzeba będzie dać więcej prób :)!

5. Było jeszcze w planach robienie sylwestrowych czapeczek, które trzeba było samemu wyciąć i ozdobić (gwiazdkami, tasiemkami, brokatem, pomponami) ale Dziewczyny już wymiękły i wolały:

6. tańce w migających światełkach 🙂

7. A na sam koniec – pamiątkowe zdjęcie i uzupełnianie wpisu przeznaczonego do umieszczenia w KAPSULE CZASU:

Karta do kapsuły czasu:

Najtrudniejsze okazało się wymyślenie daty odkopania kapsuły czasu. Propozycji było wiele, “za” i “przeciw” kolejnym datom również. Stanęło na 10 września 2033 r. – Dziewczyny wpisały już sobie to wydarzenie do swoich kalendarzy 😉

Oraz zakopanie Kapsuły czasu w środku nocy w tajemnym miejscu w lesie 🙂

Spodobało Ci się? Miło mi będzie, jeżeli napiszesz do mnie w komentarzu. Zapraszam Cie również do zapoznania się z naszymi innymi propozycjami tutaj (klik) zabaw i słodkich stolików 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *