Kalendarz adwentowy dla dziecka diy

Categories Boże Narodzenie, Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy dla dziecka diy – nie takie strasznie trudne zadanie, skoro robimy je co roku. Dobrowolnie, z dużym zapałem, z różnymi efektami ;). Ale jest!

Nadszedł kolejny listopad, a wraz z nim moje kolejne przygotowania do rodzinnych Świąt. A jedną z naszych rodzinnych tradycji jest przygotowywanie dla dzieci (najpierw dla dwójki, a z czasem dla jednego – młodszego) KALENDARZY ADWENTOWYCH.

Kalendarz adwentowy dla dziecka diy

Kalendarz adwentowy dla dziecka diy – czyli zrób to sam

Mam kilka kupnych materiałowych kalendarzy adwentowych. Ozdabiają one nasze grudniowe mieszkanie, ale prezenty i zadania zawsze chowamy w tym ręcznie robionym. Tak będzie i w tym roku! A ponieważ nasze kalendarze zazwyczaj są dość “bogate”, obfitujące w sporo prezencików, i bywa, że przekraczają zaplanowany budżet (moja wina! ;)), to staram się, by samo wykonanie kalendarza było tanie, raczej takie recyklingowe, totalnie z rzeczy jakie mamy w domu.

Był więc już kalendarz biało czarny, całkowicie zrobiony z tego co znalazłam w domu, był taki ułożony na półkach, był powieszony na drucianej choince przytwierdzonej do ściany, był z tektury w kształcie domku … To teraz mamy taki zupełnie papierowy!

Pomysł na kalendarz adwentowy z papieru

Do jego wykonania potrzebne są arkusze papieru w rożnych kolorach oraz klej. Klej może być taki na gorąco, lub taki zwykły, szkolny. Jeżeli mamy jakieś ozdoby – typu tasiemki czy naklejki – też możemy je użyć. W sklepach można kupić naklejki z cyferkami od 1 do 24. Ja swoje (na własny użytek) wydrukowałam z freepika. Czyli znowu bezkosztowo.

Skąd pomysł na taki właśnie kalendarz – papierowy, no i mega kolorowy? Rok temu gwiazdkowe prezenty dla dzieci spakowałam tak:

Jak widzicie, mega kolorowo! I jak dla mnie – bardzo ładnie. To totalnie moja estetyka – wesoło, kolorowo, optymistycznie. Jakoś mi żal było, że nie mogę powtórzyć tej metody pakowania, dlatego … ten sam styl postanowiłam przenieść do tworzonego w tym roku kalendarza adwentowego.

Kalendarz adwentowy dla dziecka

Bazą każdego elementu kalendarza jest stożek. Moje powstawały tak bardziej “na oko”, gdyż i tak były potem zasłaniane przez poszczególne postacie czy inne elementy. Stożek to tylko konstrukcja, o tyle pasująca do kalendarza, że wewnątrz jest odpowiednio dużo miejsca na adwentowy prezencik lub kartkę z zadaniem.

Jak już mamy stożki, to wybieramy jakie motywy – elementy mają się pojawić w naszym kalendarzu. Ja postawiłam na zimowe postacie i zwierzątka. Część z nich powstała w głowie, inspiracją innych był internet.

Kalendarz adwentowy dla dziecka
kalendarz adwentowy diy
kalendarz adwentowy dla dziecka diy
pomysł na kalendarz adwentowy
kalendarz adwentowy do zrobienia

Z boku każdego ze stożków przykleiłam paski z cyframi odpowiadającymi dniom Adwentu:

Na przykładzie elfa widać, że tutaj sugerowałam się w 100 % naszym opakowaniem prezentu świątecznego sprzed roku :). Znalazłam go i odwzorowałam dokładnie tą samą postać elfa na jednym ze stożków:

kalendarz adwentowy pomysły
mikołaj i elfy

Etapy robienia przykładowego stożka:

  1. z nieco grubszego papieru robimy stożek, sklejamy go na tyle klejem
  2. dokładamy policzki i nosek, oczy możemy namalować pisakiem
  3. szykujemy żółtą grzywę oraz wycinamy kształt czapeczki; dekorujemy ją świątecznym ostrokrzewem
  4. doklejamy elfie uszy i uśmiech 🙂
pomysł na kalendarz adwentowy dla dziecka
kalendarz adwentowy dla dzieci diy
elfy mikołaja

To elfik w całej okazałości:

elfy świętego mikołaja

A tu na przykładzie Mikołaja, możecie zobaczyć, jak sugestie z Internetu przemieniają się w jedną z naszych kalendarzowych postaci:

kalendarz adwentowy dla dzieci diy
kalendarze adwentowe diy
kalendarz adwentowy diy dla dzieci

Myślę, że każdy może zrobić taki lub podobny kalendarz adwentowy – nie jest to jakoś szczególnie trudna wersja. Trzeba mieć tylko trochę czasu, gdyż przyznam, że w pewnym momencie się już dość dłuży to wycinanie. Najlepiej rozłożyć pracę na 3-4 wieczory.

A jakie rzeczy włożyłam do środka, możecie zobaczyć tutaj.

Jeżeli zaś szukacie pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego, odsyłam Was do tego wpisu.

A jeżeli wolisz kalendarz bez prezencików, z samymi zadaniami – możesz taki kupić w moim sklepie – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *