Twój głos ma znaczenie! Jak wielki – dowiesz się z najnowszego numeru Magazynu Kosmos dla Dziewczynek :)

Categories DIY

Tak, tak – Twój głos ma znaczenie! Głos każdego z nas!

Jesteśmy o tym przekonani my, dorośli. Ale czy wiedzą o tym nasze Dzieci?

Jeżeli chcesz dobrze dziecku wytłumaczyć, że głos każdego z nas się liczy, zapraszam Cię do zapoznania się z  7 (tak, tak, to już 7 numer!!!) numerem „Kosmosu – magazynu dla Dziewczynek”. Jego tytuł i motto przewodnie to „Mam głos”.

„Mam głos – to numer-petarda! Rozśpiewany, obywatelski, w barwach polskiej flagi i dzieł francuskich fowistów.

To numer, w którym świętujemy stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce. Dlatego w planszówce można przejść drogę sufrażystki, w dziale społeczeństwo dowiedzieć się, czy praprababcia jeździła na rowerze, a w komiksie zobaczyć, o co walczyła Aleksandra Piłsudska. Ale to też numer o tym, jak wielką moc ma nasz głos. Ten, który wrzucamy do urny i ten, którym mówimy. Rozmawiamy z 11-letnią Mileną, która zasiada w radzie dzielnicy – i z kobietą, która śpiewa poprzez okrzyk. Pokazujemy różne rodzaje głosowania i różne rodzaje śpiewów – od jodłowania po beatboxing. A na koniec publikujemy wspaniałe opowiadanie Antoniny Kasprzak – o szukaniu swojego własnego głosu.”

Ten rewelacyjny opis pochodzi ze strony, na której możecie kupić najnowszy „Kosmos” (kliknij TUTAJ) ; do czego Was oczywiście gorąco zapraszam!

🙂

A jako dodatkową zachętę pokazujemy Wam nasz wkład w ten właśnie numer gazety.

Wasze Dzieci będą nieraz w sytuacji, w której będą chciały, aby ich głos był szczególnie mocno słyszany. Może się tak zdarzyć podczas organizowania wyborów w szkole, w czasie inscenizowanej debaty lub w innym szkolnym projekcie, podczas  tak modnych ostatnio zawodów sportowych (a zwłaszcza biegów :)) lub choćby podczas zabawy w kręcenie filmu. W każdej z tych sytuacji przyda się … tuba :).

Dziś pokazujemy, jak samodzielnie zrobić tubę z papieru. Tutaj tylko kilka fotek, a po całość instrukcji zapraszamy Was do Magazynu

A to już widok końcowy:

 

Inne nasze projekty tworzone w ramach współpracy z Kosmosem, magazynem dla dziewczynek, możecie zobaczyć tutaj 🙂

A tutaj możesz zobaczyć, co fajnego udało nam się zrobić z … ziemniaków 😉 – klik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *