Kalendarz adwentowy dla dziecka diy

Categories Boże Narodzenie, Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy dla dziecka diy – nie takie strasznie trudne zadanie, skoro robimy je co roku. Dobrowolnie, z dużym zapałem, z różnymi efektami ;). Ale jest!

Nadszedł kolejny listopad, a wraz z nim moje kolejne przygotowania do rodzinnych Świąt. A jedną z naszych rodzinnych tradycji jest przygotowywanie dla dzieci (najpierw dla dwójki, a z czasem dla jednego – młodszego) KALENDARZY ADWENTOWYCH.

Kalendarz adwentowy dla dziecka diy

Kalendarz adwentowy dla dziecka diy – czyli zrób to sam

Mam kilka kupnych materiałowych kalendarzy adwentowych. Ozdabiają one nasze grudniowe mieszkanie, ale prezenty i zadania zawsze chowamy w tym ręcznie robionym. Tak będzie i w tym roku! A ponieważ nasze kalendarze zazwyczaj są dość „bogate”, obfitujące w sporo prezencików, i bywa, że przekraczają zaplanowany budżet (moja wina! ;)), to staram się, by samo wykonanie kalendarza było tanie, raczej takie recyklingowe, totalnie z rzeczy jakie mamy w domu.

Był więc już kalendarz biało czarny, całkowicie zrobiony z tego co znalazłam w domu, był taki ułożony na półkach, był powieszony na drucianej choince przytwierdzonej do ściany, był z tektury w kształcie domku … To teraz mamy taki zupełnie papierowy!

Pomysł na kalendarz adwentowy z papieru

Do jego wykonania potrzebne są arkusze papieru w rożnych kolorach oraz klej. Klej może być taki na gorąco, lub taki zwykły, szkolny. Jeżeli mamy jakieś ozdoby – typu tasiemki czy naklejki – też możemy je użyć. W sklepach można kupić naklejki z cyferkami od 1 do 24. Ja swoje (na własny użytek) wydrukowałam z freepika. Czyli znowu bezkosztowo.

Skąd pomysł na taki właśnie kalendarz – papierowy, no i mega kolorowy? Rok temu gwiazdkowe prezenty dla dzieci spakowałam tak:

Jak widzicie, mega kolorowo! I jak dla mnie – bardzo ładnie. To totalnie moja estetyka – wesoło, kolorowo, optymistycznie. Jakoś mi żal było, że nie mogę powtórzyć tej metody pakowania, dlatego … ten sam styl postanowiłam przenieść do tworzonego w tym roku kalendarza adwentowego.

Kalendarz adwentowy dla dziecka

Bazą każdego elementu kalendarza jest stożek. Moje powstawały tak bardziej „na oko”, gdyż i tak były potem zasłaniane przez poszczególne postacie czy inne elementy. Stożek to tylko konstrukcja, o tyle pasująca do kalendarza, że wewnątrz jest odpowiednio dużo miejsca na adwentowy prezencik lub kartkę z zadaniem.

Jak już mamy stożki, to wybieramy jakie motywy – elementy mają się pojawić w naszym kalendarzu. Ja postawiłam na zimowe postacie i zwierzątka. Część z nich powstała w głowie, inspiracją innych był internet.

Kalendarz adwentowy dla dziecka
kalendarz adwentowy diy
kalendarz adwentowy dla dziecka diy
pomysł na kalendarz adwentowy
kalendarz adwentowy do zrobienia

Z boku każdego ze stożków przykleiłam paski z cyframi odpowiadającymi dniom Adwentu:

Na przykładzie elfa widać, że tutaj sugerowałam się w 100 % naszym opakowaniem prezentu świątecznego sprzed roku :). Znalazłam go i odwzorowałam dokładnie tą samą postać elfa na jednym ze stożków:

kalendarz adwentowy pomysły
mikołaj i elfy

Etapy robienia przykładowego stożka:

  1. z nieco grubszego papieru robimy stożek, sklejamy go na tyle klejem
  2. dokładamy policzki i nosek, oczy możemy namalować pisakiem
  3. szykujemy żółtą grzywę oraz wycinamy kształt czapeczki; dekorujemy ją świątecznym ostrokrzewem
  4. doklejamy elfie uszy i uśmiech 🙂
pomysł na kalendarz adwentowy dla dziecka
kalendarz adwentowy dla dzieci diy
elfy mikołaja

To elfik w całej okazałości:

elfy świętego mikołaja

A tu na przykładzie Mikołaja, możecie zobaczyć, jak sugestie z Internetu przemieniają się w jedną z naszych kalendarzowych postaci:

kalendarz adwentowy dla dzieci diy
kalendarze adwentowe diy
kalendarz adwentowy diy dla dzieci

Myślę, że każdy może zrobić taki lub podobny kalendarz adwentowy – nie jest to jakoś szczególnie trudna wersja. Trzeba mieć tylko trochę czasu, gdyż przyznam, że w pewnym momencie się już dość dłuży to wycinanie. Najlepiej rozłożyć pracę na 3-4 wieczory.

A jakie rzeczy włożyłam do środka, możecie zobaczyć tutaj.

Jeżeli zaś szukacie pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego, odsyłam Was do tego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *