Nasza papierowa Słowianka :)

Categories DIY, ozdabiamy nasz pokój, prezenty

Prezent na zakończenie roku szkolnego

Dziś pomysł na samodzielne przygotowanie pudełka z prezencikami na zakończenie roku szkolnego:

My zrobiłyśmy Słowiankę, bo Córcia chodzi na zajęcia do Zespołu Ludowego, ale tak naprawdę pudełko może przybrać każdy wymyślony przez Was kształt. Dziecko chodzi na robotykę – można zrobić pudełko robota, pasją są konie – już widzę, jak pięknie by wyglądało takie pudełko w kształcie konika!!!

W rękodziele – ogranicza nas tylko wyobraźnia, a ta, jak wiemy, jest … nieograniczona!!!

Zerknijcie, jak my stworzyłyśmy nasze pudełko. Mamy nadzieję, że Was zainspirujemy do zrobienia podobnych “dzieł”.

Prezenty dla dzieci w klasie / dla nauczycieli

Tak przygotowane pudełko, wraz z malutkimi prezencikami w środku, jest rewelacyjnym pomysłem na prezenty na zakończenie roku szkolnego dla kolegów i koleżanek lub dla nauczycieli :).

Pudełko na prezent – zrób bo sam :

Poniżej zostawiam Was ze zdjęciową i opisową instrukcją, jak samemu zrobić pudełko na prezent (w naszym przypadku nieco ludowe, ale jak wspomniałam, to tylko przykład, pudełko może być w dowolnym stylu)

1. Przygotowujemy: kartony (my używamy zawsze stare kartony – z paczek, ze sklepów), blok techniczny a3, kolorowe kartki, tasiemka, biała farba, klej na gorąco, nożyczki, pisaki i kredki, sznurek

2. Z tektury wycinamy kółko (ja ułatwiłam sobie przykładając do kartonu dużą miskę)

3. Wycinamy drugie kółko – dosłownie 0,5 – 1 cm szersze (to nasze wieczko; musi być nieco szersze, tak by naszło na dolną część pudełka)

4. teraz wycinamy ścianki boczne pudełka. Wysokość dobieramy sami, nasze miało ok 11-12 cm. Muszą mieć “ząbki” z jednej strony – tak by dało się przykleić ścianki do dolnego kółka / podstawy pudełka:

Ułatwiam sobie pracę – wycinając ząbki w taki sposób jak na zdjęciu poniżej, otrzymuję 2 kawałki ścianek bocznych w jednym czasie:

przykładam linijkę i tępym nożem robię rowek wzdłuż linii kończącej ząbki – dzięki temu łatwiej się je wygnie:

Tak wygląda gotowy bok pudełka:

5. Podobne czynności powtarzam dla wieczka pudełka; tym razem ścianki boczne będą nieco niższe niż 11 cm. ; ja zrobiłam na ok 5 cm.

6. Przyklejamy boki do naszych kółek. Najlepiej użyć kleju na gorąco:

tak wyglądają prawie gotowe elementy pudełka:

A tak nasze pudełko 🙂

7. Łączenia zabezpieczam kawałkami zwykłego miękkiego papieru. Całość postanowiłyśmy pomalować, po pierwsze żeby zakryć łączenia, po drugie, żeby pudełko lekko błyszczało (pomieszałyśmy białą i metalizującą farbę)

8. Teraz z ładnego białego kartonu (bloku technicznego) wycinam 4 kółka. Nakleimy je na spód i wieczko, z każdej strony (zasłonimy w ten sposób ząbki widoczne w wewnętrznych częściach pudełka)

O tak:

Na tym możemy zakończyć. Mamy ładne pudełko, które teraz każdy z Was może ozdobić po swojemu :). My idziemy dalej z naszą Słowianką :

9. Etap fryzjerski naszej zabawy – włosy.  Tniemy sznurek na długie kawałki, przyklejamy do wyciętego kawałka kółka (jak zawsze – klejem na gorąco :)):

Powtarzamy tę czynność kilkanaście razy:

Aż uzyskamy mniej więcej taki efekt:

Zaplatamy warkocze:

I zawiązujemy kokardki :):

(jeszcze nie naklejamy całości na buźkę!)

11. Szkicujemy twarz:

Poprawiamy cienkopisem:

12. Możemy zrobić dziurki w pudełku, jeżeli będziemy chcieli je np. zawiesić lub nosić na sznurku; przewiązujemy sznurek:

13. Robimy kwiaty z papieru. To miejsce na osobny wpis, ale uwierzcie – są one łatwe do wykonania. Internet jest w tym bardzo pomocny – jest sporo filmików pokazujących jak zrobić takie, i inne, papierowe kwiaty. Śliczne, prawda???

14. już wiecie, dlaczego nie przykleiłyśmy wcześniej włosów? jakoś mi nie pasowały one do klasycznej ludowej fryzury; dodałyśmy więc jeszcze trochę sznurka, tak by powstała zaczesana na boki grzyweczka:

15. Teraz przyklejamy warkocze:

16. A za chwilę doczepimy kwiatki (klej na gorąco ;)); malujemy również buźkę kredkami:

Pakujemy do gotowego pudełka nasze prezenty (u nas były to paczuszki ze słodyczami i kartka z życzeniami udanych wakacji):

A tu Małe Słowianki ze swoją pudełkową Słowianką :):

A jak jeszcze inaczej ciekawie spakować prezent, zobacz klikając tutaj 🙂 a prezenciki świąteczne tutaj i tutaj

A niemal tą samą metodą udało nam się zrobić pudełko – torcik w kształcie kości dla naszego piesia. Zobaczcie! (klik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *