Jak udekorować stół na komunię w domu

Categories Imprezy rodzinne i okolicznościowe

Jak udekorować stół na komunię w domu

Dziś chcę Wam pokazać, jak ładnie i dość prosto przygotować słodki stół na majowe przyjęcie pierwszokomunijne. Poniżej znajdziecie inspiracje – wraz z dużą ilością zdjęć, jak udekorować stół na komunię w domu lub w wynajętym lokalu.

Jak udekorować stół na komunię w domu

Słodki stół na komunie

Słodkie stoły są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Oczywiście pojawiają się przy okazji ślubów, Chrztów i I Komunii. Ku mojej radości, bo uwielbiam takie inicjatywy, coraz częściej widać je na dziecięcych i dorosłych Urodzinach 🙂

Dziś pokażę Wam efekt mojej sobotniej pracy przy SŁODKIM STOLE na uroczystości I Komunii Świętej dwójki zaprzyjaźnionych Dzieciaków.

dekoracja stołu na komunię

Jak udekorować stół na komunię

Słodki stół – taki jak ten poniżej – można przygotować samemu. Jest to dużo tańsza opcja niż zatrudnianie firmy zewnętrznej. Plusami tego rozwiązania, poza zdecydowanie niższą ceną, jest również i to, że na takim stole znajdzie się to, na co macie ochotę i co lubią Wasze dzieci.

Jak udekorować stół na komunię

Na zdjęciach widzicie udekorowany słodki stół.  W takich samych kolorach i w podobnym stylu możecie oczywiście ozdobić wszystkie stoły, przy których świętują zaproszeni przez Was goście.

Dekoracja stołu komunijnego

Dekoracja stołu komunijnego

… w stylu eko

Jak widzicie, w naszym przypadku dominują kolory bieli i zieleni, z dodatkami brązu. Całość miała sprawiać wrażenie lekkiego eko z dodatkiem ludowości i tak nam też właśnie wyszło.

Poza wydrukowanymi i pociętymi wcześniej dekoracjami papierowymi przygotowałam sporą ilość pasujących kolorystycznie

  • naczyń: miseczek, talerzy, szklanych butelek
  • i dodatków (takich jak np plastry drewna i drewniane deski).

Zauważcie, że aby stół wydawał się ładniej zagospodarowany, część jedzenia jest ustawiona na nieco wyższych podstawkach. Robię tak zawsze, właśnie po to, by całość lepiej się prezentowała, oraz by było łatwiej sięgnąć po dalej położone przekąski.

Jeżeli nie macie naczyń w wybranym przez Was kolorze – zawsze warto popytać o nie znajomych. Nie do końca ma sens ich kupowanie na 1 okazję, a niewykluczone, że ktoś z rodziny lub przyjaciół  chętnie pożyczy Wam kilka kolorowych miseczek czy talerzyków. Można ratować się jednorazowymi kubeczkami lub tackami, ale zbyt duża ich ilość na stole może spowodować, że straci on nieco na swojej “elegancji”. I jest to opcja nieekologiczna Ja osobiście jestem zwolenniczką mieszania naczyń wielo- i jednorazowych, z decydującą przewagą tych pierwszych.

zdjęcie jak ozdobić stół na komunię

jak ubrać stół na komunię

komunia w domu

menu komunia

stół na komunię

dekoracje na stół komunijny

słodkości na komunię

Jak udekorować stół na komunię w domu

Ozdoby komunijne

Mimo, że na naszym stole panuje prawdziwy “przepych” i wydaje się, że jest na nim wiele ozdób, to tak naprawdę wrażenie to nie jest spowodowane jakąś wielką ich ilością! Nasze jedyne ozdoby to etykiety i girlandy z 1 projektu graficznego oraz kilka rozet przywieszonych na ścianie. Cała reszta to ładnie dobrane naczynia i przekąski – to one wraz z wydrukami tworzą wrażenie “bogactwa” na naszym słodkim stole.

Ozdoby komunijne

dekoracja stołu komunijnego

dekoracja stołu na komunię

dekoracja komunijna

dekoracje komunijne stołu

dekoracje komunijne stołu w domu

jak udekorowac stol na komunie

W tym wpisie pokazujemy, co przygotować by samemu zorganizować przyjęcie komunijne – klik

Jeżeli chcesz zobaczyć moje pozostałe propozycje na słodkie stoły – zerknij tutaj 🙂

***

Zapraszam Cię do miejsca, w którym możesz zamówić personalizowane dekoracje na przyjęcia – zarówno Urodzinowe, jak i przepiękną Kolekcję Komunijną 

minimundo.pl – personalizowane dekoracje na przyjęcia 🙂 

***

Te cudowne dekoracje (zarówno dla Dziewczynki, jak i dla Chłopca) możecie zamówić tutaj – KOLEKCJA KOMUNIJNA

minimundo.pl – personalizowane dekoracje na przyjęcia

3 thoughts on “Jak udekorować stół na komunię w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *