Jak zrobić kalendarz adwentowy – domek.

Categories Boże Narodzenie, Kalendarz adwentowy

Jak zrobić kalendarz adwentowy w kształcie domku 🙂

Kalendarz adwentowy – nasza coroczna atrakcja 🙂

Koniec listopada (a niekiedy również początek grudnia ;)) to u nas zawsze czas przygotowywania kalendarza adwentowego. Jak zrobić kalendarz adwentowy rozmyślam zazwyczaj pół jesieni … 😉 A prezenty do niego kupuję czasem już od końca wakacji, choć w tym roku udało mi się prawie wszystkie nabyć w 1 dzień i to na krótko przed 1 grudnia (więcej – czytaj tutaj).

Każdego roku staram się stworzyć inny kalendarz adwentowy. Na czym polega ta inność? Raz wisi on na ścianie, innym razem ułożony jest na półce w pokoju dziecka lub w salonie. Nasze poprzednie pomysły możecie podpatrzyć tutaj, tutaj oraz tutaj  :).

Jak zrobić kalendarz adwentowy

Jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru?

W tym roku pokaże Wam, jak zrobić kalendarz adwentowy z papieru i jak zawsze u nas bywa, jest to pomysł na kalendarz adwentowy DIY. Co do środka włożyłam, i jakie zadania przygotowałam dla Córci, możecie się dowiedzieć z wcześniejszych wpisów na blogu.

Nie przedłużając, zerknijcie jak nam poszło w tym roku. Nam = a raczej mi, ponieważ jak zawsze kalendarz miał być niespodzianką, więc Córcia nie pomagała mi w jego przygotowaniu.

kalendarz adwentowy domek

Jak samemu zrobić kalendarz adwentowy

kalendarz adwentowy jak zrobić

Najważniejsze materiały do zrobienia kalendarza – domku:

  • twarda dykta lub karton (ale taki naprawdę gruby); mnie się udało znaleźć kupiony jeszcze chyba na studiach (w jakimś sklepie papierniczym) sporej wielkości karton sztywny niemal jak sklejka. Nie pamiętam w jakim celu go kupowałam, zużyłam tylko kawałek na fragment gwiazdy betlejemskiej do przedszkola synka, reszta mogła posłużyć jako baza naszego tegorocznego kalendarza adwentowego
  • stare pudełka
  • papiery do ich obklejenia, wstążki
  • farby i pędzle (zwłaszcza jeżeli chcecie pomalować karton = bazę domku)
  • klej na gorąco (koniecznie!!! :))
  • dla ułatwienia – pudełka w różnych kształtach – mnie się udało zdobyć gwiazdki, z kółkami poradziłam sobie używając środków ze zużytych grubych taśm klejących
  • nożyczki, dwustronna taśma klejąca

Instrukcja krok po kroku na nasz świąteczny kalendarz / domek:

  1. Układamy wstępne “zagospodarowanie” kształtu naszego domku – decydujemy o rozmieszczeniu drzwi, okien, obramowań itd.

jak zrobić kalendarz adwentowy dla dzieci

kalendarz adwentowy w kształcie domku

Nam za okna posłużyły pudełka po kubkach – przezroczyste, dlatego w następnym etapie je obkleiłam papierem. Drzwi to duże pudełko z jakiegoś wcześniejszego prezentu:

co można zrobić z kartonu

kalendarz adwentowy diy

2. Robimy podmurówkę domku – to będą 2 spore pojemniki na większe prezenty oraz na listy z zadaniami na poszczególne dni; maluję je we wzór przypominający cegły:

fajne rzeczy z kartonu

co można zrobić z kartonu

3. Długo zastanawiałam się czy bazę domku zostawić zieloną, cy przemalować ją na bardziej dziewczęcy kolor. Wygrała ta druga opcja, więc zieloną dyktę pomalowałam farbami akrylowymi:

co mozna zrobic z kartonu dla dzieci

co można zrobić z tektury

4. Teraz obklejam okna i drzwi:

pomysł na kalendarz adwentowy dla dziecka

co można zrobić z kartonu po butach

5. Okrągłe pojemniczki nad oknami robię ze środków zużytych taśm klejących:

fajne rzeczy z kartonu

pomysł na kalendarz adwentowy dla dziecka

rzeczy z kartonu

6. Na domku pojawią się również lizaki (po obydwu stronach drzwi) oraz małe pudełka gwiazdki:

Będą też 4 lizaki, zrobione z rolek po papierowych ręcznikach kuchennych. Wyznaczą one boki domku. całość zamyka dach w którym również można schować kilka prezentów 🙂

🙂

Edit: zobacz też nasz kolejny kalendarz adwentowy, z kolejnego roku – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *