Prezenty na Wielkanoc

Categories Wielkanoc

Prezenty na Wielkanoc

Od kiedy mam dzieci, bardziej celebruję Święta i wszystkie wyjątkowe okazje. Założę się, że większość z Mam tak ma. Bardziej się staramy i bardziej nam się chce – dla tych dzieci właśnie… Objawia się to zarówno w celebrowaniu tego wyjątkowego czasu i – w mniejszym lub większym stopniu – uczestniczeniu w tradycyjnych uroczystościach, jak i we wzajemnym obdarowywaniu się.

pakowanie prezentów na Wielkanoc w kolorowy papier
PAKOWANIE PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH

Prezent na Wielkanoc to u nas niekiedy tylko drobnostka – książka czy zabawka, którą i tak dziecko by dostało. Ale zazwyczaj przytrzymuję te rzeczy właśnie do czasu Świąt. OCZYWIŚCIE że obawiam się, że te prezenciki to kolejny przyczynek do rozbudzania w nich konsumpcjonizmu. Ale wiecie co – dzieci mam już duże, dostały w swoim życiu cała masę mniejszych i większych prezentów, a ja mam wrażenie, że – być może właśnie z tego powodu, wychowane w społeczeństwie dobrobytu – są o wiele mniejszymi materialistami niż … chociażby ich własna matka. Zwyczajnie – nie mają korby na punkcie rzeczy – są one dla nich normą. Ale to już zagadnienie na osobne rozkminy – bynajmniej nie świąteczne ;).

Zajączek wielkanocny

Jednym ze świeckich zwyczajów wielkanocnych, celebrowanych w naszej rodzinie, jest zajączek. Dzieci, od małego, zawsze znajdują drobne prezenty od niego, rozsiane po ogrodzie. Najpierw rozkładają one w ogrodzie sałatę i marchewki, w kilku kupkach, a po świątecznym objedzie obchodzą te miejsca i znajdują w nich zostawione przez zajączka prezenty.

zajączek wielkanocny spakowany w koszyczek

pomysł na zapakowanie prezentu

jak pakować prezenty w wiosennych kolorach

Dwa króliczki spakowane na prezent wielkanocny

prezent wielkanocny dla dziecka

Kiedy zajączek przynosi prezenty …

… staje się to okazją, do fajnego ich spakowania :). Ja kilka razy w roku angażuję się w wyjątkowo ładne i oryginalne pakowanie prezentów. jedną z takich okazji są właśnie Święta Wielkanocne.

Pakowanie prezentów

Patrząc na zdjęcia możesz poznać mój ulubiony pomysł na zapakowanie prezentu. Lubię, jak są one podobnie spakowane i tworzą pewną całość. Każdego roku wybieram kolorystykę – w tym sezonie padło na turkusy i róże. Ktoś z Was również lubi takie połączenie? A, no i oczywiście dużo bieli! Tak naprawdę do ładnego spakowania nie potrzeba nam jakoś bardzo dużo ozdobnego papieru – może on być tylko dodatkiem! Do tego trochę kokardek, jakiś koszyczek (który sam w sobie może być prezentem) i ciekawie spakowane prezenty na zajączka gotowe!

pakowanie prezentow

prezenty na wielkanoc dla dziecka

prezent wielkanocny dla dziecka

jak ciekawie spakować prezent

jak zapakować prezent w papier

pomysł na zapakowanie prezentu

Prezent na Wielkanoc dla dziecka

W naszej rodzinie najczęściej zajączek przynosi dzieciom:

  • książki – cieszące się, w różnych okresach dorastania, mniejszą lub większą popularnością. Aktualnie … khmm khmm … mniejszą, by nie przyznać z krwawiącym sercem – żadną (tu matka robi buuuuu…, a następnie sama czyta to, co dzieciom w edukacyjnym szale pokupowała ;))
  • drobne zabawki – dostosowane do wieku dziecka (był czas littlest pet shop i lego, teraz jest on już – stety/niestety za nami)
  • maskotki będące jednocześnie rodzajem świątecznej ozdoby pokoju (np. króliczki)
  • drobne dekoracje do pokoju – podusie, wieszaczki, plakaty
  • gadżety szkolne (drobiazgi do piórnika, notesy)
  • świąteczne zestawy kreatywne – kolorowanki, wyklejanki. Ok, one też odchodzą już u nas do przeszłości, ale podaję, bo może rodzic mniejszego dziecka szuka tu pomysłów.

Można również wymyślić jakąś wspólną kreatywną zabawę, a jako prezent spakować niezbędne do jej wykonania elementy. W takim przypadku na pewno nie ma obawy o ewentualne uczenie dziecka konsumpcjonizmu, a wspólnie wykonana zabawka/dekoracja może nam służyć wiele lat – i być okazją do wspominania spędzonego razem czasu. Jako podpowiedź mogę dać nasze wielkanocne pojemniczki na rzeżuchę (więcej o nich tutaj), choć to przykład raczej na kreatywną zabawę PRZEDświateczną.

pomysły na zapakowanie prezentu

pakowanie prezentów na wielkanoc

jak oryginalnie zapakować prezent

prezent na wielkanoc

Jak pakować prezenty

jak zapakowa prezent

prezenty wielkanocne zapakowane w papier

pakowanie prezentów pomysły

A jak spakowaliśmy prezenciki dla młodszych bratanków, możesz zobaczyć TUTAJ (klik)

***

KRÓLICZKI rules 🙂

Mocno króliczkowo się nam tu zrobiło. A jeżeli chcecie jeszcze więcej królików, a na dodatek macie pomysł na przygotowanie wielkanocnego słodkiego stołu dla dzieci – lub urodzinek dziecka które lubi króliczki 😉 – zostawiam Wam link do króliczej kolekcji w moim sklepie z personalizowanymi dekoracjami na Urodziny (i inne ważne rodzinne świętowania :)) – klik

 

Urodzinowa personalizowana kolekcja dla Dziewczynki – KRÓLICZKI

personalizowane dekoracje na Urodziny – minimundo.pl

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *