Dekoracja na komunie w domu – uniwersalny styl

Categories Imprezy rodzinne i okolicznościowe

Organizacja przyjęć związanych z I Komunią św. w domach jest niezmiennie bardzo popularna. Dziś podpowiadamy, jaka może być dekoracja na komunie w domu, by ten wyjątkowy dzień miał równie wyjątkową oprawę.

Komunia w domu

Jak się do tego zabrać?

Najważniejszy zadanie to wybór MENU. Pozostawię ten temat na osobny wpis, a dziś skupimy się na dekoracjach komunijnych.

Przy ich wybieraniu ważne, by jak najwięcej rzeczy do siebie pasowało. Jeżeli więc wybierzemy jeden kolor / motyw przewodni, trzymajmy się go (w miarę możliwości). Często na przyjęcia komunijne wybierane są pastelowe kolory, czasem złoto, niekiedy granat lub zieleń. Ja preferuję zieleń – może przez to, że Komunie odbywają się w naszym kraju wiosną, kiedy ta zieleń, za którą stęskniliśmy się po zimie, wybucha wszędzie dookoła i cieszy oko niesamowicie :)!

Dekoracja na komunie w domu

Jeśli przygotowujesz przyjęcie komunijne w domu sama – bez pomocy firmy zewnętrznej – odpowiednio wcześnie przemyśl sprawę zastawy, sztućców czy dodatkowych dekoracji. Zazwyczaj zapraszamy około kilkunastu osób. Możesz podobnie do mnie kupić uniwersalną białą zastawę specjalnie na tę okazję, wiedząc, że w kolejnych latach przyda się ona na wszystkie świąteczne posiłki. Możesz ją też równie dobrze pożyczyć. Zwykle w rodzinie lub wśród znajomych jest osoba posiadająca odpowiednią ilość takich samych białych (lub innych eleganckich) talerzy.

Same talerze i sztućce nie wystarczą. Zaopatrz się w kilka półmisków, misek, czy innych drobnych naczyń do serwowania. Niezbędna będzie również waza (1 lub 2) oraz patera. Dobór naczyń będzie zależeć od serwowanych potraw, dlatego najlepiej odpowiednio wcześnie wypisać sobie potrawy i ich rozmieszczenie na stole w odpowiednich naczyniach.

Na zdjęciach poniżej pokazuję, jak to było w naszym przypadku przy przygotowywaniu stołu ze słodkimi przekąskami. Oczywiście, jeżeli chcesz by wszystko wyszło idealnie, dekoracje na słodkim stole powinny pasować do wystroju całego pomieszczenia oraz do głównego stołu.

Naczynia jakie ja wybrałam:

Dekoracja na komunie w domu
komunia w domu
Dekoracja na komunie w domu
komunia w domu

__________

A tutaj papierowe personalizowane ozdoby, jakie specjalne na to przyjęcie przygotowałam:

dekoracje komunijne w domu
Dekoracja na komunie w domu
komunia w domu
Dekoracja na komunie w domu
stół komunijny w domu
Wracając do samego przyjęcia komunijnego – lista tego, co trzeba przygotować:
 1. talerze – głębokie, płytkie, deserowe
 2. sztućce
 3. Odpowiednią ilość szklanek i kieliszków na wodę, 2-3 karafki
 4. serwetki
 5. półmiski, miski, deski do serwowania
 6. kwiaty lub inną dekorację stołu – może to być np. zielona girlanda puszczona przez środek stołu lub choćby dekoracyjna trawa w prostych osłonkach.
 7. do stylu który ja preferuję pasują bardzo drewniane czy kamionkowe deski do serwowania przekąsek
 8. jeżeli planujesz dłuższe spotkanie, lub dzień zapowiada się pochmurny – zadbaj o nastrojowe światło. Włóż mini-girlandy ze światełkami do wielkich słojów lub puść je przez środek stołu, a zobaczysz, jaki fajny narój to da. Jeżeli przyjęcie odbywa się w ogrodzie lub na tarasie możesz powiesić nad stołem girlandy w formie święcących żarówek.
 9. przy każdym talerzu połóż winietkę z imieniem gościa. Możesz zrobić je samemu, lub zamówić personalizowane.
 10. ciekawym elementem wystroju komunijnego stołu są również wydrukowane Menu komunijne. 2-3 większe lub małe przy każdym nakryciu.
 11. przygotuj też paterę na tort. Sam tort ozdób kwiatami i/lub topperem z napisem lub odpowiednią dekoracją
 12. na ścianie nad stołem (zwłaszcza nad słodkim stołem, jeżeli taki przewidujesz) – rozwieś specjalne przygotowaną girlandę i/lub plakat pamiątkowy. Możesz umieścić tam również sznurkową makatkę, rozety papierowe, kule czy inne ozdoby. Ozdoby takie fajnie wypełnią przestrzeń nad słodkim stołem.
Dekoracja na komunie w domu

____________

Wycinanie i klejenie trójkątów pod naszą komunijną girlandę:

komunia w domu
dekoracja stołu komunia
dekoracja stołu komunia

Pikery na komunię – do ciast, ciastek i innych przekąsek:

Dekoracja na komunie w domu
dekoracja stołu komunia

___________

Nasze pozostałe dekoracje do ozdobienia stołu na komunię:

dekoracja stołu na komunię
Dekoracja na komunie w domu

Opaski na słoje i butelki:

dekoracje komunijne w domu

A tu girlandy już po wycięciu i klejeniu:

dekoracje na stół komunijny
dekoracja stołu na komunię

Jeżeli jesteś ciekawa efektu – zobacz jak prezentuje się taki samodzielnie przygotowany stół na komunięklik

***

A jeżeli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dekoracji na stół, zapraszam Cię do tego miejsca – w którym dostępne są personalizowane dekoracje na rodzinne uroczystości 🙂 – klik

Na zdjęciach powyżej widzicie moją starą kolekcję dekoracji na komunię. Jeżeli chcecie zobaczyć najnowszą, zapraszam Was tutaj – klik . Zobaczcie, jakie ładne, a jednocześnie pełne klasy i uroku dekoracje na przyjęcia komunijne mam dla Was 🙂

Kilka zdjęć na zachętę zostawiam Wam poniżej. Jestem pewna, że niejednej Mamie skradną one serce :):

Dekoracja na komunie w domu
tort na komunię dla dziewczynki
dekoracje na komunię
topper na tort komunijny

***

Cała kolekcja – zarówno dla Dziewczynki, jak i dla Chłopca – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *