Ozdoby wielkanocne

Categories Wielkanoc

Jak każdego roku, wyciągam przed Świętami nasze ozdoby wielkanocne. Mamy ich o wiele, wieeele mniej niż ozdób na Boże Narodzenie (kto śledzi mój blog i moje konto na Ig ten wie, jak w grudniu wygląda nasz dom ;)), ale i tak trochę się już uzbierało. I każdego roku dochodzi coś nowego.

Kupnych dekoracji wielkanocnych mamy stosunkowo mało. Zazwyczaj staramy się zrobić coś swojego, metodą DIY – a to np. drzewko wielkanocne, a to malowane drewniane zawieszki w kształcie jajek. Może bez wielkiego szaleństwa, ale na ten wiosenny czas również chcemy, by dom był ładnie ozdobiony.

Zobaczcie, co mamy na ten rok:

Ozdoby wielkanocne

Ozdoby wielkanocne – moje ulubione sklepy

Najnowsze dekoracje wielkanocne to głównie zakupy z TkMaxx, ale poza nimi kilka kupiłam w innych sklepach. Koszyczki z uchwytem do zawieszenia to Tiger. Materiałowe ptaszki i metalowe trkusowe podstawki to English Home. Wieszak króliczek (niebieski w białe krkopki) to Tchibo. A drobne dekoracje do robienia DIY (drewniane króliczki, cekiny z wielkanocnymi motywami) to Tedi.

Ozdoby wielkanocne gdzie kupić
ozdoby wielkanocny

Najbardziej w moim stylu są oczywiście drobiazgi z TkMaxx. Maskotki króliczki, komplet talerzyków w kropki, jutowa girlanda w króliczkami czy haftowane ściereczki. A, no i drewniane obrazki z napisami Happy Easter:

wielkanocne ozdoby

Myślę, że jak większość z Was – dużo mniejszą wagę przywiązuję do dekoracji na Wielkanoc, niż do tych na Boże Narodzenie. Może chodzi o czas, kiedy się one pojawiają. Te świąteczne są w naszych domach przez cały grudzień i styczeń, często bardzo długo. Ożywiamy nimi i uprzytulniamy ciemny, zimowy czas. Aż się chce wówczas przebywać w takim miłym, przytulnym, ciepło oświetlonym i ślicznie ozdobionym domu. Wracać do niego z zimnego, ciemnego pola. A wiosną … No cóż, wiosną jest dokładnie na odwrót! Chcemy wychodzić z domu i łapać pierwsze promienie słońca i cieplejsze podmuchy wiatru. Radości szukamy często wówczas na zewnątrz :). A nie w domu. Ja chyba tak mam, stąd i tych wielkanocnych gadżetów u nas sporo mniej.

Co nie oznacza, że ne robimy sami różnych DIY o wielkanocnej tematyce. Zresztą, zerknijcie sami: klik, klik oraz klik.

Poznaj nasze wszystkie zwyczaje wielkanocne, zebrane w tym wpisie: klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *