Torba ze spodni dżinsowych.

Categories DIY

Torba ze spodni dżinsowych. Jak ją samemu uszyć możecie zobaczyć w naszym prostym tutorialu. Co godne uwagi – jest on na tyle prosty, że nadaje się dla dzieci!

Torba ze spodni dżinsowych … czyli krótka historia o tym, jak jeden sentyment zastąpić drugim 😉

torba dżinsowa jak uszyć - prosty tutorial

Stare dżinsy …

Ze względu na to, że jestem typem zbieracza – niezwykle trudno rozstać się ze starymi rzeczami. Zwłaszcza takimi, z którymi związane są jakieś emocje… Zaraz, zaraz. Emocje? Czyżby ona właśnie sugerowała, że jakieś emocje łączą ją ze starymi spodniami? Really ;)? Ano tak…  Przede wszystkim: to były spodnie mojego Syna (kiedy był jeszcze mały i słodki ;)). Pierwsze takie modne, przecierane – wiecie, takie z dziurami – ale tymi, które tam miały być od początku. Kiedyś, lata temu, to była z pewnością nowość i prawdziwy hit… Wtedy jeszcze obce babcie na ulicach patrzyły na mnie jak na wyrodną matkę, która dziecko w potargane spodnie ubrała, i jeszcze do ludzi w nich puściła … ;). A że lat minęło już od tamtej pory sporo, to w związku z tym i sentymentu z każdym rokiem coraz więcej było.

Dość powiedzieć, że już argumentów brakowało na to, by w odbywających się co kilka miesięcy przeglądach szafy inne ubrania stopniowo odchodziły z naszego domu, a te spodnie zostawały … (ok, razem z pewną ilością innych ulubionych za małych ciuszków…). I tak minęło lat pewnie z dziesięć, aż …

Torba ze spodni dżinsowych.

Aż pojawił się pomysł, nie mój zresztą a wspaniałych Pań Redaktor z pisma “Kosmos. Magazyn dla dziewczynek”, na to, by razem z moją Córką Inką uszyć z jakichś starych spodni torebkę. Jak to jakichś??? Przecież to idealne rozwiązanie dla takiej sentymentalnej matki jak ja :)!!! Problem zalegających (i przesuwanych rok po roku, z kąta w kąt) za małych spodni rozwiązał się jak ręką odjął.

Teraz … no cóż, teraz kolejnym sentymentem możemy… obdarzyć torebkę… 😉

Ale w tak zwanym międzyczasie spełnia ona swoją rolę, jest używana a spodnie mają drugie życie.  Inka zadowolona, mama w związku z tym szczęśliwa, a i – co godne uwagi – środowisko nieco podratowane. Wydaje się, że wszyscy są zadowoleni! 🙂

Torba ze spodni dżinsowych. Na zdjęciach poniżej podpowiedź jak ją uszyć:

Torba ze spodni dżinsowych - co jest potrzebne

tniemy stare dżinsy na torebkę

Torba ze spodni dżinsowych jak ją uszyć - instrukcja dla dzieci

Torba ze spodni dżinsowych - dekorowanie kolorowymi ozdobami

pasek do torby ze spodni dżinsowych

Nowe ze starego

Reasumując – i tak z mojego sentymentalizmu i zbieractwa, świetnego pomysłu Redakcji “Kosmosu” oraz manualnych zdolności Inki powstała rewelacyjna torebka, którą możecie zobaczyć – oraz wraz z Dziećmi postawić ich (a może i swoje ;)) pierwsze kroki w sztuce krawieckiej – w 9 numerze “Kosmosu” 🙂

Na koniec zostawiam Was z kilkoma zdjęciami na zachętę, a po więcej odsyłam tutaj :). Numer 9 jest pełen niesamowitej energii i sporej ilości naprawdę dobrych tekstów oraz ćwiczeń. Ta torebka bezsprzecznie wyszła nam ładnie, ale słuchajcie, to nic w porównaniu do zawartości całego numeru!

Torba ze spodni dżinsowych efekt pracy

torebka ze starych jeansów

 

***

Prawda, że fajnie nam wyszło?

Na koniec – zachęta do poznania nas jeszcze lepiej:

Jeżeli podoba Ci się to, co robimy, zerknij na nasze pozostałe wpisy. W tym podpowiem Ci, jak zrobić oryginalny karmnik dla ptaków, w tym przeniosę się z Tobą  do wakacyjnego świata pełnego kaktusów i świetnej ogrodowej zabawy, podobnie do tego, w którym pokażę, jak zrobić piniatę za mniej niż 5 zł, podczas gdy tu podpowiem, jak zachęcić dzieci do zwiedzania nowych miejsc.

Jak masz chwilę, to proszę, zostaw komentarz – będzie to dla mnie znak, że wpis Ci się spodobał. Dziękuję!!!

2 thoughts on “Torba ze spodni dżinsowych.

  1. Dla mnie super! Zabieram się do roboty – pomysle tylko jeszcze by dodac jakiś zamek lub rzep by była zamykana do tego od razy skrytka na telefon (kieszeń) na jakis guziczek typu klik-klak. Naprawdę bomba !PS. Córka Inka? czyli Inez? bo Moja córcia też Inka – Inez. Pozdrawiam cieplutko i więcej tak wspaniałych pomysłów

    1. Hej :)! Zamek lub rzep – super pomysł! My niestety nie jesteśmy aż tak zdolne ;). Ale idea kieszonki na komórkę – rewelacyjna! Na pewno Wasza torebka będzie świetna! ps. Inka = Inka, nie Inez (choć to śliczne imię!) i nie Inga ani Iga. Udało nam się zarejestrować w urzędzie INKĘ 🙂 🙂 :). A lata temu nie było to wcale takie łatwe, podobno zazwyczaj odmawiali. Nam się trafiła miła Pani urzędniczka, która nie robiła z tym żadnych problemów :). Pozdrawiam serdecznie! Dzięki za miłe słowa i za zostawienie komentarza :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *