Choinka z patyków – ciekawy pomysł :)

Categories Boże Narodzenie

Nietypowy rok

Jakiś czas temu, nie pamiętam z jakiego powodu – być może to był właśnie ten rok, kiedy się przeprowadzaliśmy tuż przed Świętami, nie mieliśmy “normalnej” choinki. A jednocześnie, bardzo szkoda było tak zupełnie nie mieć udekorowanego domu. W ruch poszła więc wyobraźnia + pomocna ręka Teścia (niezawodny na tego typu moje pomysły!) i zagościła na naszej ścianie w salonie choinka z patyków :).

choinka z patyków

Choinka z patyków

W mojej wyobraźni była ona nieco inna. Chodzi o konstrukcję, Widziałam takie ładne jasne patyki, bardziej urozmaicone. dostałam zwykłe, proste, dość masywne. I wiecie co? Koniec końców okazały się idealne! Przekonałam się o tym po latach, kiedy robiłam dziecku świąteczną dekorację do pokoju – z takiej właśnie krzywej gałęzi, z bocznymi odgałęziami. Odstawała od ściany, ciężko się przewlekało przez nią ozdoby. Dopiero wtedy doceniłam prostotę wykonania mojej tej wcześniejszej, dużej choinki z patyków 😉

Jak widzicie na zdjęciach, patyki są spore, masywne, proste. Całość konstrukcji jest przez to dość ciężka. Gałęzie powiązałam sznurkiem, a całość zawisnęła na haku wbitym do sufitu. Konstrukcja nie przylega ściśle do ściany, więc można było obwinąć patyki sznurem światełek.

choinka z brzozy

Tym razem byłam konsekwentna w kolorystyce – jak widzicie, dominują czerwienie, biele i szarości. Normalnie nasza choinka to totalne zoo kolorystyczne, barok, brokat i wystające spomiędzy gałęzi dinozaury. Ta jest wyjątkowo spokojna, taka prawie “nie nasza” ;). (Jeżeli chcecie zrozumieć o czym mówię, zapraszam do tego wpisu – klik).

Przypomina mi nasz biało czarny kalendarz adwentowy – który możecie zobaczyć tutaj. On też był wyjątkowo spokojny kolorystycznie, i również różnił się diametralnie od naszych wszystkich innych kalendarzy ;).

Zostawiam Was z partią zdjęć do pooglądania, może komuś z Was spodoba się taki właśnie pomysł na świąteczną choinkę. Polecam zwłaszcza do niewielkich mieszkań – taka naścienna choinka nie zajmuje wiele miejsca ;)!

choinka z patyków
choinka z patykow na sciane
choinka z patykow
choinka z gałązek brzozy jak zrobić

Tu w wersji bardziej podświetlonej:

jak zrobić choinkę z patyków

Zainteresowanych odsyłam do naszych innych wpisów ze świątecznymi dekoracjami:

  • kolorowa choinka – klik
  • pakowanie prezentów świątecznych – klik
  • ozdoby świąteczne – klik
  • nasz typowy świąteczny styl – klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *