Jak pakować prezenty. Wersja dla dorosłych :)

Categories Boże Narodzenie, prezenty

Jak pakować prezenty – te świąteczne i nie tylko! Sprowadzoną metodą jest … wybór podobnych kolorów i dodatków, a potem czeka nas już tylko zabawa w owijanie :)!

Jest taki czas w roku …

Gdy jednym gdzieś tam z tyłu głowy kołata się, czy w ogóle pakować prezenty pod choinkę, czy się tym jakoś szczególnie przejmować, u mnie co roku pojawia się tabun pytań – jak pakować prezenty, gdzie, jakie kolory, jakie dodatki, jaki styl w tym roku itd – czy na surowo, może eko z gałązkami, czy może jednak barok tym razem … 😉

Prezenty gwiazdkowe

Jest kilka powodów, dla których czasem żałujemy, że Święta są tylko 1 raz w roku… Ten jest oczywiście najmniej ważny, ale też mi żal – bo na coś zdecydować się trzeba, a pomysłów i możliwości w dzisiejszym świecie tyle … :). To już nie czasy szarego papieru i biednej plastikowej wstążki (choć szary papier powrócił do łask ;)) – pudełek, papierów, dodatków jest teraz tyle, że największym problemem jest się na coś zdecydować!

Choć i tak w tym roku oszukałam nieco system, ponieważ prezenty podzieliłam na 2 części – te dla dorosłych i te dla dzieci.

Dla dorosłych w klasycznych kolorach, biel i czerwień – no przywiązana jestem do tych kolorów bardzo, czerwień akceptuję w zasadzie tylko w dodatkach okołoświątecznych + ewentualnie symbolach angielskich (budki telefoniczne, pocztowe i autobusy :))

Dziecięce prezenty wyszły o wiele bardziej kolorowe. Tutaj zostawiam Wam inspirację biało – czerwono – szarą. Trochę scandi, choć nie byłabym sobą, gdybym tego scandi nie “ubarokowała” 😉

Jak pakować prezenty – w co się zaopatrzyć 🙂

Papiery i dodatki do zapakowania prezentów świątecznych (i każdych innych prezentów) można zbierać cały rok. Ja osobiście używam też starych tasiemek czy sznurków – mogą  być one wielokrotnego użytku. Ogólnie – pilnuję, żeby całość zgrała się kolorystycznie. Za to wzory – mogą być zupełnie różne –  jak zapewne widzicie na zdjęciach 🙂

  • papiery kupiłam w Tkmaxx (biały w czerwone kropki oraz  kremowy w napisy; ten drugi – cudny, z Rae Dunn. Znacie? moja ulubiona marka :))
  • trochę papierów (zygzaki, paski) wydrukowałam w punkcie
  • duże plakietki North pole – również Tkmaxx
  • wstążki – Green Gate
  • szara koperta pakunkowa w świąteczne motywy to Maileg; podobnie jak metalowe zawieszki na sznurkach
  • małe zawieszki na prezenty – znowu Rae Dunn 🙂
  • metalowe małe zawieszki/prezenciki, metalowe świnki – Ib Laursen
  • grzybki – Ikea, pozostałe filcowe zawieszki tkmaxx

W tym roku pierwszy raz świąteczne prezenty (te dla dorosłych) pakowałyśmy razem z Córcią. Fajnie, że można już liczyć na jej pomoc :). Jestem miło zdziwiona, jak ładnie pakowała – z pewnością nie ma żadnej różnicy między prezentami spakowanymi przez mnie a przez nią!

***

To nasz pomysł na spakowanie gwiazdkowego prezentu w tym roku.

Chcecie więcej inspiracji z minionych lat? Zerknijcie tutaj:

Gwiazdkowe prezenty w kształcie Mikołaja, reniferka, elfa i bałwanka – KLIK

Kolorowa gwiazdka – Boże Narodzenie nie tylko w kolorach czerwieni 🙂 – KLIK

Choinka z patyków – KLIK

Prezenty wiszące na KALENDARZU ADWENTOWYM – KLIKKLIK, KILKKLIK

Z kolei prezenty Wielkanocne zobaczysz tutaj: KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *