Jak ubrać choinkę – nasz styl :)

Categories Boże Narodzenie

Jak ubrać choinkę

Patrząc na nasze coroczne choinki, to pytanie u nas nie powinno brzmieć ” jak ubrać choinkę “, a raczej “czemu jak zwykle tak samo” ;). Bo u nas w domu, mimo, że czasem rozmyślam, czy nie iść w jakiś jeden kolor albo ciekawy styl, to koniec końców prawie zawsze lądujemy z naszą mega kolorową, cudną choinką ;). Poza jednym wyjątkiem, kiedy klasycznej choinki nie mieliśmy wcale, a zagościła u nas choinka z patyków (klik). Ale to był wyjątkowy rok, i na chwilę obecną zostajemy przy naszym starym stylu.

jak ubrać choinkę

Dekoracja domu na Boże Narodzenie

Ozdób świątecznych mamy niesamowicie dużo. Zazwyczaj udekorowane jest nie tylko drzewko, ale i jego okolica i możliwie sporo półek i innych zakamarków. Plus pokoje dzieci

Kiedy ubiera się choinkę

Tradycyjnie w wielu domach choinkę szykuje się w Wigilię. Ja wolę jak pojawia się ona jak najwcześniej, najlepiej by stało się to już w pierwszym tygodniu grudnia. No najpóźniej w drugim. Ogólnie, im wcześniej tym lepiej, zwłaszcza że my akurat na Święta zazwyczaj wyjeżdżamy więc z ładnej choinki korzystamy przed Świętami. I łapiemy świąteczny klimat na całego 🙂

Poniżej zdjęcia naszej cudnej choinki. Na dowód, że niemal każdego roku jest u nas ona taka sama odsyłam Was do zdjęć sprzed kilku lat (klik). Kiedyś znalazłam zdjęcie tej naszej choinki na jakieś amerykańskiej stronce, zestawiającej choinki w różnym stylu. Ta nasza była podpisana … alternatywne spojrzenie na choinkę. No nie wiem, czy ktoś nie chciał mnie przypadkiem obrazić ;), ale nieważne… Ja ten nasz kolorowy misz masz lubię!

To nasza choinka 2019:

kiedy ubiera się choinkę

w trakcie ubierania

filcowe zabawki
jak ubrac choinke

Jak ubrać choinkę – skąd mamy dekoracje i zawieszki

Zawieszki i ogólnie wszystkie ozdoby choinkowe zbieramy już od wielu lat. Często przywozimy je z naszych wyjazdów. Jestem pewnie jedyną osobą kupującą latem świąteczne dekoracje w odwiedzanych miastach. Mamy dzięki temu dekoracje z Francji, Nepalu, Włoch. Jest też zawieszka z Norwegii, od kolegi. Ale i tak 95 % to rodzime, coroczne zakupy. Najlepsze adresy to dla mnie każdego roku: Tk Maxxx, Maileg, Tiger, H&M, Ib Laursen, czasem coś z marketu budowlanego czy nawet hali marketu. Plus ozdoby szyte na zamówienie, w tym te od mojej ulubionej Pani Kasi (na IG @kitty_walley)

elf
grzybki ikea
dom na boże narodzenie
dekoracje

Poniżej linki do naszych innych świątecznych wpisów:

  • dom na Święta – tutaj
  • kalendarz adwentowy – tutaj
  • zadania do kalendarza adwentowego – tutaj
  • pakowanie prezentów świątecznych – tutaj
  • drobiazgi do kalendarza adwentowego – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *