Łapacz snów diy- styl eko czyli wyprawa do lasu

Categories DIY, ozdabiamy nasz pokój

Ależ to było miłe! Stworzyć coś bardzo ładnego tak naprawdę z zupełnie niczego :)!!! Przepis na łapacz snów diy w ekologicznym stylu: spacer do lasu + pół godziny wolnego czasu!

Łapacz snów diy

Przyznaję, robiłam już z Córcią kiedyś łapacz snów – jako jedną z atrakcji w czasie urodzinowego przyjęcia (relacja tutaj). Przygotowałam się do ich robienia jak szczur na otwarcie kanału… Pokupowałam psujące kolorowe nitki, wstążki, tasiemki, jakieś tandetne kolorowe kwiatki, brokaty, boszszsze dużo tego było ;). Dziadek u kowala zamówił specjalnie gięte obręcze żeby było na czym stworzyć te urodzinowe łapacze … A tu okazuje się, że można prościej. Można łatwiej. Można ŁADNIEJ!!! A to wszystko po konsultacjach ze wspaniałym Kolegium Redaktorskim Kosmosu dla Dziewczynek…

łapacz snów diy
Łapacz snów

Do numeru 16-ego Kosmosu dla Dziewczynek (tak, tak, to już 16-ty numer tego rewelacyjnego Magazynu!!!) stworzyłyśmy łapacze snów w ekologicznym stylu. I wiecie co – właśnie to jest w tym naszym łapaczu najpiękniejsze, że może go stworzyć każdy, o to dosłownie po 1 wizycie w lesie. Nie trzeba wielkich przygotowań, zakupów itd. Wystarczy odrobina chęci, zapał i jakieś pół godzinki czasu!

Baza do łapacza snów …

Kiedy okazało się, że do kolejnego numeru magazynu mamy przygotować tutorial, jak zrobić łapacz snów, zastanawiałam się jak ugryźć temat obręczy do łapacza. Nie każdy ma tak sprytnego Dziadka jak moja Córcia, nie każde dziecko może też kupić od ręki tamborek, który też fajnie się sprawdza jako obręcz do łapacza snów. I tu z podpowiedzią przyszły dziewczyny z Redakcji Kosmosu, sugerując użycie naturalnych gałązek! Tak prosty i tak rewelacyjny pomysł!!!

Gdy gałązki to baza do łapacza snów, pozostałe dodatki też dobieramy w stylu naturalnym / eko. Do łapacza w tym stylu pasują naturalne sznurki, wstążeczki w spokojnych / neutralnych barwach, piórka, suche kłosy traw, patyczki, muszelki czy suszone kwiaty. Najlepiej jak najwięcej togo, co możecie znaleźć na spacerze… U nas oprócz gałązek są piórka, ale myślę, że ładnie wyglądałby też łapacz z przyczepionymi obmytymi przez wodę wysuszonymi patyczkami czy ze wspomnianymi wcześniej kłosami traw…

Zostawiam Was ze zdjęciami, i z zachętą do poznania Magazynu Kosmos dla Dziewczynek. Każdy numer to niesamowita dawka wiedzy, energii i pomysłów – a wszystko to dla dziewczynek w wieku 6-12,13 lat.

W numerze 16-tym zachęcamy, by:

Wejść z nami w fascynujący świat nowych technologii, super agentek, szyfrów i kodów. Bardzo przydatnych też w życiu poza ekranami!
Dowiesz się z niego:

Jak dbać o swoje granice i mówić NIE, czyli jak wytworzyć swoje własne pole siłowe.
Poznasz metody na stworzenie mocnego hasła.
Jak zrobić łapacz snów.
Jak sprytnie korzystać ze smartfona.
Na czym polega praca specjalistki od cyber bezpieczeństwa.

Dziewczynki, Dziewczyny i ich Mamy – zachęcone do stworzenia własnego łapacza snów? Mam nadzieję, że tak!

Zobaczcie, jak wyszedł nasz ŁAPACZ:

jak zrobić łapacz snów
jak samemu zrobić łapacz snów
łapacz snów zrób to sam
łapacz snów diy
lapacz snow diy

Tu w wersji z kwiatami:

jak samemu zrobić łapacz snów
obręcz do łapacza snów
obręcz do łapacza snów
łapacz snów w stylu eko
eko łapacz snów

tu skromniejszy bez ozdób kwiatowych:

obręcz do łapacza snów

A tu na szafce przy łóżku:

łapacz snów DIY
łapacz snów haft
z czego obręcz do łapacza snów
haft do łapacza snów

Zobacz inne nasze projekty związane (bardziej lub mniej) z naturą:

  • las w słoiku – klik
  • malowane kamienie – klik
  • sadzenie rzeżuchy – klik
  • karmnik dla ptaków – klik
  • hotel dla owadów – klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *