Korona z papieru na Urodziny lub inne okazje

Categories DIY

Mały wstęp do tego, dlaczego w aktualnym wpisie “króluje” … korona z papieru.

Uwielbiam przeglądać internetowe strony z diy. Robię to naprawdę często. Strony diy i filmiki pokazujące na zbliżeniach, jak ktoś dekoruje lukrem ciastka – mogę oglądać godzinami ;). I kiedyś na jakiejś zagranicznej stronie przeczytałam o zwyczaju ubierania dzieciom korony w dniu urodzin. Nie tylko na roczek, ale na każde kolejne urodziny. Każdego roku innej – to już było zapewne moje dopowiedzenie. Na dodatek robionej ręcznie – to też wygląda na moje idealistyczne wyobrażenie ;). Ale słuchajcie, jakże się zdziwiłam, gdy przed tegorocznymi urodzinami Córki chciałam odnaleźć tamte wpisy. No nie znalazłam! Nic nie ma! Przepadły? Czy może… mam dość realistyczne sny, może mi się ten zwyczaj robienia dzieciom urodzinowej korony z papieru przyśnił? Poratujcie – może ktoś kto to przeczyta potwierdzi, że taki zwyczaj gdzieś jest i nie oszalałam doszczętnie …

Na lekkie pocieszenie – znalazłam wiadomość, że dzieciom we Francji i we Włoszech ubiera się papierowe korony na głowy … ale na Dzień Dziecka. To już coś. Może w mojej głowie te 2 informacje jakoś się połączyły …

korona z papieru 390

Korona na urodziny

No nic, koronę zrobiłam, zanim doczytałam, że takiego zwyczaju w rzeczywistości nie ma… Żałowałam tylko, że moje dziecko jest już duże, i korona to miał być taki bardziej żarcik i dodatek do tortu i prezentów + wesoły akcent w ramach urodzin przypadających na czas pandemii i domowej “kwarantanny” (zamiast wymarzonych urodzin z całą rodziną i/lub koleżankami). Ale … gdybym miała w domu małe dziecko, wprowadziłabym z pewnością ten zwyczaj ręcznego przygotowywania korony urodzinowej dla niego – oczywiście co roku innej! W kolorach, jakie dziecko w danym roku lubi, lub z ulubionymi motywami – np z aktualnie uwielbianych bajek. jeżeli jesteś mamą, która obmyśla dekoracje na 1 urodzinki – taka korona z papieru to fajna pamiątka na roczek! I na kolejne urodzinki dziecka! A potem – tradycja może trwać, i każdego roku dziecko może mieć inną urodzinową koronę 🙂

jak zrobić koronę

Jak zrobić koronę

Jak zrobić koronę z papieru taką jak nasza? To naprawdę proste i szybkie – przygotowanie jej zajęło ok 10 minut, nie licząc czasu schnięcia. To naprawdę błyskawiczne diy a pamiątka urodzinowa mega fajna! Zwłaszcza dla małych dzieci!

  1. Kształt korony wycięłam ze zwykłego kartonu jaki mi został z zamawianej do domu paczki.
  2. Należy zwrócić uwagę na to, by kształt odpowiadał naturalnym zgięciom jakie są w kartonie – te naturalne zgięcia powinny wypadać na linii góra-dół korony – tak by ona się potem ładnie wyginała (dopasowała do kształtu głowy dziecka)
  3. Musztardowy kolor (mniej więcej) zrobiłam z połączenia farby żółtej i szarej (nie wyszedł idealnie, ale jest ok). Trochę przypomina złoto – bo to przecież korona! A poza tym uwielbiamy żółty kolor – w każdym odcieniu.
  4. Gdy korona wyschła – dokleiłam do niej klejem na gorąco filcowe kulki a następnie nakleiłam na środek wycięte w papierze imię dziecka i cyfrę oznaczającą urodzinki.
  5. Na koniec dziurkaczem zrobiłam na końcach korony dziurki przez które przewlekłam tasiemkę – w ten sposób można koronę dopasować do głowy dziecka.
jak zrobić koronę z papieru

korona z papieru dla dzieci

A jeżeli chcesz zrobić dziecku jeszcze inne niespodzianki – zerknij jak my świętujemy nasze wyjątkowe okazje! Zerknij na nasze urodziny w stylu jednorożca (klik), piłkarskie przyjęcie (klik) lub wpis pokazujący jak zrobić urodzinową piniatę (klik)

***

***

SPRAWDŻ WSZYSTKIE MOJE POMYSŁY NA TO, CO MOŻNA ZROBIĆ Z DZIECKIEM Z KARTONU klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *