Ozdoby z szyszek i … pomponów

Categories Boże Narodzenie, DIY

Choć to dopiero listopad, zostawiam Wam tutaj tutorial na zrobienie własnej dekoracji świątecznej – ozdoby z szyszek. Możecie ją zrobić kiedy tylko macie czas. Ja obawiam się, że w grudniu to już u mnie z czasem może być coraz bardziej krucho, więc tą zawieszkę, którą chciałam wykonać już dawno temu, postanowiłam zrobić właśnie teraz. W jedno z listopadowych popołudni, kiedy świąteczne dekoracje jeszcze leżą pozamykane w pudłach. A ja mam trochę więcej wolnych chwil.

dekoracje z szyszek
chwilowo, dopóki nie wrzucę tu swoich zdjęć, przesyłam Was do autorki tego zdjęcia: one little project

Ozdoby świąteczne z szyszek

Pomysłów na ozdoby świąteczne (i nie tylko) z szyszek jest sporo. Dziś chcę przygotować szyszkę z pomponami.

Jeżeli tak jak ja lubisz naturalne materiały i robienie czegoś ładnego ze stosunkowo łatwo dostępnych materiałów – ten tutorial jest dla Ciebie. W tej zabawie na samodzielne wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej odnajdą się również dzieci i nastolatki. Jest ona na tyle prosta, że na pewno dadzą sobie z nią radę!

Szyszka z pomponami. Co potrzeba do jej zrobienia?

Przygotuj:

  • dużą szyszkę. Ja 2 swoje przywiozłam z wyjazdu nad Morze Śródziemne. W Polsce takich dużych nie spotkałam. Równie dobrze możesz udekorować mniejszą szyszkę, ale wówczas pamiętaj, by pomponiki jakie użyjesz – też były proporcjonalnie mniejsze. Jeżeli chcesz zrobić kilka szyszek i połączyć je w 1 dekorację ważne, by były one podobnej wielkości i były w miarę symetryczne.

podpowiedź: jeżeli zależy Ci na wykonaniu takiej jak moja dość dużej ozdoby – nie przejmuj się że w najbliższym czasie nie wybierasz się do krajów basenu Morza Śródziemnego ;). Szyszki takie jak moja możesz znaleźć na allegro. Ja część swoich właśnie tam zakupiłam, w cenie 2,80 za sztukę!

  • pompony – tego samego koloru lub różnokolorowe. Do kupienia w pasmanteriach lub sklepach papierniczych w dużych zestawach (150-200 sztuk) za kilka złotych
  • wstążka i klej (do przyklejenia pomponów i wstążki

opcjonalnie przygotuj:

  • drucik – jeżeli chcesz zawiesić szyszkę na druciku i dopiero do niego chcesz dowiązać wstążkę

Dekoracje z szyszek jak zrobić

Szyszki dokładnie osusz i – jeżeli trzeba – odkurz je z paprochów

Wybierz kolory pomponików jakie chcesz użyć; sprawdź czy wielkościowo zmieszczą Ci się w szczeliny między poszczególnymi łuskami.

Przyklej pompony do łusek. Możesz użyć jakiegokolwiek w miarę mocnego kleju zasychającego na przezroczysto (np. kleju Magic) lub kleju na gorąco aplikowanego przez tzw. pistolet.

Czas na zawieszkę. Dobierz tasiemkę pasującą do pomponów lub do świątecznego klimatu. Złóż ją na pół i przyklej do środkowej części w płaskiej stronie szyszki. W miejscu nad klejeniem możesz dodatkowo umieścić kokardkę z takiej samej lub właśnie przeciwnie – zupełnie innej tasiemki. Jeżeli masz czas i kawałek łatwo wyginającego się drucika – możesz wykonać z niego owalne uszko, które klejem na gorąco – lub innym bardzo mocnym klejem (tylu kropelka) – przyklejasz do wspomnianego wyżej miejsca na szyszce, a dopiero potem przekładasz tasiemkę przez tak powstały uchwyt. Ta druga wersja jest bardziej profesjonalna, ale i pierwsza jest ok :).

Zobacz nasze pozostałe ozdoby świąteczne!

  • choinka ze słomek – tutaj.
  • etykiety – podpisy na świąteczny stół – tutaj.
  • śnieżna kula diy – w tym wpisie.

Zobacz też na nasze pomysły, co można z dzieckiem zrobić z kartonu (klik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *