Kalendarz adwentowy dla mężczyzn

Categories Boże Narodzenie, Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy dla mężczyzn

Dziś mam dla Was coś podwójnie nietypowego. A już z pewnością nietypowego dla mnie. Po pierwsze możecie zobaczyć na moim blogu coś, co z zasady nie jest przeznaczone dla dzieci. I to jest to pierwsze novum ;), bo jak wiecie publikuję tu (przynajmniej obecnie) głównie treści dla dzieci lub dla mam = z myślą o ich dzieciach w ich wspólnych aktywnościach. Po drugie – podzielę się z Wami super pomysłem i wykonaniem, które … – nie są moje! Bo kalendarz adwentowy dla mężczyzn (mężczyzny ;)) jaki widzicie na zdjęciach poniżej, zrobiła moja koleżanka z pracy. Dla swojego męża. A wykonała go tak ładnie, że żal się nim nie podzielić z Wami. Zresztą – sami zobaczcie!

kalendarz adwentowy dla mężczyzn

Ta cudna kompozycja składa się z 24 papierowych domków. Wszystkie są czarne, proste, mają baaardzo oszczędnie wprowadzone dekoracje 😉 (uściślając każdy z nich ma tylko małą naklejkę z numerem dnia w Adwencie). Dzięki temu kalendarz jest niesamowicie elegancki, taki właśnie męski :)!!! Mnie zauroczył od pierwszego spojrzenia, mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu!

Kalendarz adwentowy dla mężczyzn

Na ogół takie adwentowe atrakcje szykują mamy dla swoich dzieci. Ale, ale. Zdziwilibyście się. W moim pokoju w pracy, na pięć osób, adwentowe szaleństwo rozkłada się dość równo – ja szykuję kalendarze dla dzieci, kolega dla swojej żony a koleżanka (autorka tego cudownego pomysłu poniżej) dla męża. Dwie osoby nie szykują nic – choć myślę, że jedna z nich na pewno niebawem zacznie. Proporcje 3 do 5 (a docelowo nawet 4 do 5) – no sami przyznajcie, że widać po nich z jakim rozmachem w tradycje polskie wkroczył ten zachodni zwyczaj ;)!

Zostawiam Was z inspiracją na bardzo, bardzo ładny pomysł / niespodziankę dla męża, narzeczonego, chłopaka, przyjaciela … Jak zwał tak zwał, ale z całą pewnością, jeżeli decydujemy się na zrobienie dla kogoś takiego kalendarza, musi ten Ktoś dla nas bardzo dużo znaczyć !!! I tego się trzymajmy + chwytamy papier i nożyczki w ręce. W końcu sam się nie zrobi ;)!!!

kalendarz adwentowy dla mężczyzn
domki
kalendarz adwentowy diy
kalendarz adwentowy dla chłopaka

Tu w wersji podświetlonej:

szablony domków z papieru

Wpisy świąteczne

Kończąc zostawiam Cię z linkami do naszych pozostałych kalendarzy adwentowych – tym razem tych dla dzieci :).

  • uniwersalna lista zadań do wykonania przed Świętami – tutaj
  • trudniejsze zadania – zobacz tu
  • biało – czarny kalendarz adwentowy – w tym wpisie
  • bez wątpienia nasz najładniejszy kalendarz – tutaj
  • odliczanie dni do Świąt w formie: choinka na ścianie – o tu
  • niespodzianka w kształcie domku – na tej stronie
  • papierowy kalendarz – klik

A że zima nie trwa u nas całego roku (w sumie na szczęście 😉 to… zobacz, co robię, w pozostałą część roku. Poza fajnymi projektami / zabawami dla dzieci, szykuję dla nich dekoracje na wyjątkowe okazje. Głównie takie jak urodzinki. Ale równiez na baby shower, komunie i chrzty. . Jeżeli Cię zaciekawiłam – zapraszam do zaglądnięcia do mojego sklepu internetowego. Klik – i przenieś się do kolorowego świata urodzinowych dekoracji.

2 thoughts on “Kalendarz adwentowy dla mężczyzn

  1. To, że szturmem ruszyliśmy robić Kalendarze Adwentowe, to tylko dowód na to, jak bardzo nas inspirujesz i motywujesz do działania :))) Jak widzieliśmy, ile radości sprawia co roku wymyślanie KA, to Ci zwyczajnie pozazdrościliśmy i zaczęliśmy robić swoje, tylko że dla dorosłych – i teraz już nie wyobrażamy sobie ich nie robić! 😉 Ale Twoich pomysłów nigdy nie przebijemy!

    1. Haha, Regina Phalange ;), wspaniały Nick :). A Twój Kalendarz to prawdziwe cudeńko!!! Najbardziej elegancki na blogu ;). Już nie mogę się doczekać Waszych kalendarzy dla Tosi :). To dopiero będzie sztos!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *