Organizer na biurko ucznia – zrób to sam

Categories DIY

Organizer na biurko

Nie wszystko musimy kupować! Jest sporo rzeczy, które możemy zrobić samemu. Jedną z nich jest organizer na biurko. Ładny i prosty do zrobienia – idealny jako diy dla dziecka 🙂

Rok szkolny trwa już w najlepsze. Na tyle dobrze się rozkręcił, że pewnie ani Wy, ani Wasze dzieci nie pamiętacie, jak to na samym początku września wszystko mieliście takie piękne, takie nowe i takie … poukładane ;). Zatem dla tych, którym na biurko zakradł się bałagan, mamy dziś propozycję by zrobić swój własny, dopasowany do swoich potrzeb ORGANIZER NA BIURKO :). Szczególnie pożądany dla dzieci o alternatywnym spojrzeniu na pojęcie “porządku” w pokoju 🙂

Organizer na biurko

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, piszemy razem z Inką do Dwumiesięcznika “Kosmos” – Magazyn dla Dziewczynek. To właśnie w ramach tej współpracy powstał nasz przybornik na biurko :). Popatrzcie sami, jak wyszedł! A po szczegółową instrukcję, jak taki samodzielnie wykonać,  zapraszamy Was do Magazynu.

Nasz jest już zapełniony. Fajnie się prezentuje i rewelacyjnie sprawdza do trzymania porządku na biurku Córci.

Jak zrobić organizer na biurko dla dzieci

W sklepach z  dodatkami do domu znajdziecie różne gotowe organizery na biurko. Zachęcają kolorami i wzorami. Ale wiecie co? Taki zrobiony samemu może być równie przydatny i ładny, a z drugiej strony mega oryginalny! Ponadto Wasze dziecko wie najlepiej, jakie przegródki i w jakich ilościach sprawdzą się na jego biurku. I właśnie pod te osobiste upodobania możecie wykonać swój własny przybornik :). Oraz – co w sumie też może się liczyć – możecie go pomalować w takie kolory, jakie lubicie :).

Nasz organizer na biurko w całości został zrobiony z tektury – z kawałków znalezionych w domu. Jeżeli będziecie chcieli wykonać z dzieckiem podobny – zbierajcie przez jakiś czas środki rolek po papierze toaletowym oraz tekturowe pudełka (po butach lub z przesyłek)

Przygotuj

  • kawałki tektury
  • rolki po papierze toaletowym i środki z taśmy klejącej
  • tekturowe pudełka
  • klej na gorąco lub inny mocny klej
  • farby
  • nożyczki, nożyki, pędzle

jak zrobić organizer na biurko

Organizer na biurko diy

Poniżej instrukcja jak krok po kroku jak taki zrobić:

jak zrobić przybornik na biurko - instrukcja

co można zrobić z kartonu

Niesamowite, co można zrobić z kartonu, prawda?

dziecko robiące organizer na biurko jak samemu zrobić organizer na biurko

Na zdjęciu nasz kolorowy przybornik z szufladami, pojemniczkami i przegródkami:

organizer na biurko z szufladami

Inna nasza propozycja zabawy, kiedy macie w domu kartonowe pudełko do powtórnego wykorzystania – zerknij tutaj (klik).

zabawy dla dzieci w domu

Spodobał Ci się nasz nieco szkolny wpis? Zatem zerknij tutaj, by  zobaczyć, jak upamiętniamy nasze początki ROKU SZKOLNEGO 🙂tutaj, jeżeli chcesz ponadto poznać nasze inne pomysły na około szkolne DIY.

A na koniec … Może chcielibyście, aby nad tak samodzielnie wykonanym przybornikiem zawisł fajny szkolny plakat z alfabetem? (Niekoniecznie do nauki liter, a dla zaakcentowania roku szkolnego i pokoju ucznia :))?

Jeżeli tak – zapraszam do tego wpisu; są w nim 2 wersje kolorystyczne i plakat alfabet do pobrania.

Na koniec… bookbookowe słówka: przybornik na biurko, organizer na biurko, jak zrobić organizer z rolek po papierze, organizer na biurko zrób to sam, jak zrobić przybornik na biurko, przybornik na biurko diy.

6 thoughts on “Organizer na biurko ucznia – zrób to sam

  1. Wspaniała praca, jak zawsze. Cieszę się, że natknęłam się na ten wpis, właśnie szukałam pomysłów na zorganizowanie biurka mojego dziecka. Uwielbiam twoje podejście do twórczego wykorzystania materiałów, które większość z nas ma na wyciągnięcie ręki w domu. To naprawdę pokazuje, jak wiele możemy osiągnąć dzięki kreatywności, nie wspominając o zaoszczędzonym budżecie na zakup gotowych produktów. Chciałabym podzielić się jednym małym trikiem, który odkryłam podczas podobnych projektów DIY. Aby nasze tekturowe projekty były bardziej trwałe, po skończonym malowaniu pokrywam je warstwą lakieru do decoupage. To nie tylko zabezpiecza kolor, ale również dodaje wytrzymałości i pozwala na łatwiejsze czyszczenie powierzchni.

    1. 🙂 Jak najbardziej – nasz służy już kilka miesięcy i nic się z nim nie stało. Pozdrawiam! Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *