Organizer na biurko ucznia – zrób to sam

Categories DIY

Organizer na biurko

Nie wszystko musimy kupować! Jest sporo rzeczy, które możemy zrobić samemu. Jedną z nich jest organizer na biurko. Ładny i prosty do zrobienia – idealny jako diy dla dziecka 🙂

Rok szkolny trwa już w najlepsze. Na tyle dobrze się rozkręcił, że pewnie ani Wy, ani Wasze dzieci nie pamiętacie, jak to na samym początku września wszystko mieliście takie piękne, takie nowe i takie … poukładane ;). Zatem dla tych, którym na biurko zakradł się bałagan, mamy dziś propozycję by zrobić swój własny, dopasowany do swoich potrzeb ORGANIZER NA BIURKO :). Szczególnie pożądany dla dzieci o alternatywnym spojrzeniu na pojęcie “porządku” w pokoju 🙂

Organizer na biurko

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, piszemy razem z Inką do Dwumiesięcznika “Kosmos” – Magazyn dla Dziewczynek. To właśnie w ramach tej współpracy powstał nasz przybornik na biurko :). Popatrzcie sami, jak wyszedł! A po szczegółową instrukcję, jak taki samodzielnie wykonać,  zapraszamy Was do Magazynu.

Nasz jest już zapełniony. Fajnie się prezentuje i rewelacyjnie sprawdza do trzymania porządku na biurku Córci.

Jak zrobić organizer na biurko dla dzieci

W sklepach z  dodatkami do domu znajdziecie różne gotowe organizery na biurko. Zachęcają kolorami i wzorami. Ale wiecie co? Taki zrobiony samemu może być równie przydatny i ładny, a z drugiej strony mega oryginalny! Ponadto Wasze dziecko wie najlepiej, jakie przegródki i w jakich ilościach sprawdzą się na jego biurku. I właśnie pod te osobiste upodobania możecie wykonać swój własny przybornik :). Oraz – co w sumie też może się liczyć – możecie go pomalować w takie kolory, jakie lubicie :).

Nasz organizer na biurko w całości został zrobiony z tektury – z kawałków znalezionych w domu. Jeżeli będziecie chcieli wykonać z dzieckiem podobny – zbierajcie przez jakiś czas środki rolek po papierze toaletowym oraz tekturowe pudełka (po butach lub z przesyłek)

Przygotuj

  • kawałki tektury
  • rolki po papierze toaletowym i środki z taśmy klejącej
  • tekturowe pudełka
  • klej na gorąco lub inny mocny klej
  • farby
  • nożyczki, nożyki, pędzle

jak zrobić organizer na biurko

Organizer na biurko diy

Poniżej instrukcja jak krok po kroku jak taki zrobić:

jak zrobić przybornik na biurko - instrukcja

co można zrobić z kartonu

Niesamowite, co można zrobić z kartonu, prawda?

dziecko robiące organizer na biurko jak samemu zrobić organizer na biurko

Na zdjęciu nasz kolorowy przybornik z szufladami, pojemniczkami i przegródkami:

organizer na biurko z szufladami

Inna nasza propozycja zabawy, kiedy macie w domu kartonowe pudełko do powtórnego wykorzystania – zerknij tutaj (klik).

zabawy dla dzieci w domu

Spodobał Ci się nasz nieco szkolny wpis? Zatem zerknij tutaj, by  zobaczyć, jak upamiętniamy nasze początki ROKU SZKOLNEGO 🙂tutaj, jeżeli chcesz ponadto poznać nasze inne pomysły na około szkolne DIY.

A na koniec … Może chcielibyście, aby nad tak samodzielnie wykonanym przybornikiem zawisł fajny szkolny plakat z alfabetem? (Niekoniecznie do nauki liter, a dla zaakcentowania roku szkolnego i pokoju ucznia :))?

Jeżeli tak – zapraszam do tego wpisu; są w nim 2 wersje kolorystyczne i plakat alfabet do pobrania.

Na koniec… bookbookowe słówka: przybornik na biurko, organizer na biurko, jak zrobić organizer z rolek po papierze, organizer na biurko zrób to sam, jak zrobić przybornik na biurko, przybornik na biurko diy.

5 thoughts on “Organizer na biurko ucznia – zrób to sam

    1. 🙂 Jak najbardziej – nasz służy już kilka miesięcy i nic się z nim nie stało. Pozdrawiam! Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *