Tipi dla dzieci
Jeśli jesteś Mamą, która mdleje na widok maszyny do szycia, której krawieckie zdolności zaczynają się i kończą na umiejętności przyszycia (ledwo, ledwo) guzika do koszulki, i zastanawiasz się, czy możliwe jest stworzenie tipi dla dzieci przy tak skromnych zdolnościach własnych, to śpieszę z odpowiedzią – TAK, da się, i w tutorialu poniżej Ci to udowodnię :)!
U mnie też nie bardzo z szyciem, nie umiem w szycie że tak powiem ;), więc chcąc nie chcąc radzę sobie metodami tak zwanymi naokoło. Czyli w ruch idą spinacze, takery lub klej na gorąco = moi najwierniejsi przyjaciele dekoratorskich “zrób to sam”.
Tipi, które powstało tego lata, zrobiłyśmy z Inką do tutorialu w Magazynie Kosmos dla dziewczynek.
Jak uszyć tipi …
… bez szycia :)? To właśnie największa zaleta naszego tipi. Do jego stworzenia nie użyłyśmy nitki i igły, a wygląda bardzo fajnie i jest stabilny! Zamiast igły i nitki czy maszyny do szycia do stworzenia tipi możecie użyć spinaczy, takera lub nawet kleju na gorąco.
Namiot tipi dla dziecka
Drugą z zalet naszego rozwiązana jest to, że użyłyśmy patyków / gałęzi z lasu. Do naszej konstrukcji wystarczyły 4 sztuki, długie mniej więcej na 180 cm. Gałęzie wybrałam jak najbardziej proste. Mąż odciął z nich boczne odgałęzienia tak by nie zahaczały się o materiał. Jako ścianki użyłam 2 stare białe prześcieradła – ok, one były nowe, ale metki miały jeszcze z lat osiemdziesiątych, więc myślę, że to dobrze, że wreszcie znalazły jakieś zastosowanie ;).
Materiały potrzebne do zrobienia indiańskiego tipi:
- 4 proste gałęzie o długości około 180-200 cm
- Sznurek do związania gałęzi w górnej części
- Stare prześcieradła lub inne materiały
- Spinacze do pościeli
- Rzeczy do dekoracji – koc, narzuta, dywanik, poduchy – co macie w domu :); my dodatkowo dodałyśmy jeszcze kulki filcowe, papierowe piórka, włóczkę którą inka oplotła górną część gałęzi.
- Jeżeli chcesz ozdobić tipi indiańskimi wzorami – możesz, tak jak my, użyć do tego metody dekoracji za pomocą pieczątki do ziemniaka (klik)
Konstrukcja tipi diy – z patyków :):
Tutaj tipi już ozdobione kolorowymi sznurkami:
Pierwsze przymiarki z materiałem (ściągnęłyśmy go potem na chwilę, by ozdobić wybrane fragmenty – przy wejściu do tipi oraz w dolnej części namiotu) oraz dywanikiem:
Etap ozdabiania stemplami z ziemniaków opisałam w tym wpisie – klik:
***
Zobaczcie na zdjęciach poniżej, jak wiele dało ozdobienie naszego tipi indiańskimi kształtami w soczystych kolorach. Ozdabianie zajęło dosłownie 20 minut, a sami zobaczcie, jaki efekt dało:
Tipi dla dzieci
Nasze tipi stanęło w ogrodzie, ale jak macie duży pokój lub werandę – podobne możecie umieścić w domu 🙂
Jest oczywiście i nasz wierny towarzysz każdej ogrodowej zabawy :).
Zobacz nasze inne ogrodowe wpisy: