Jak zrobić maskę karnawałową

Categories DIY

Maski karnawałowe

Trwa karnawał. To czas zabaw, bali i spotkań. A ponieważ część z nich to bale przebierańców, dziś podpowiadamy, jak zrobić maskę karnawałową – samemu. Nasza maska karnawałowa wyszła w stylu „weneckim”, mega kolorowa i taka „na bogato” ale to od Was zależy, jak będzie wyglądać wasza maska / maski. I to jest właśnie fajne w zabawach typu DIY. To Wy, a nie producent, decydujecie, jaki finalnie przedmiot stworzycie :).

maska karnawałowa z papieru jak zrobić
maska marnawałowa
maska a’la wenecka 😉
Kosmos magazyn dla dziewczynek nr 14

Maska, jaką widzicie na zdjęciu, powstała dla Magazynu „Kosmos – Magazyn dla dziewczynek”. Szczegółowy opis, jak taką zrobić, znajdziecie w najnowszym wydaniu gazety – nr 14 (klik), o temacie przewodnim … MASKI 😉

Fr. opisu nr. 14 „Kosmosu”:

Kosmos dla dziewczynek” woła: maskuj się! W środku – dużo magicznych masek, przebieranek i brokatu, a nawet jedna ukryta czaszka!

Bo „Maski” to dobra zabawa, karnawał i wchodzenie w różne role. W tym numerze dzieciaki przeczytają o Dobrusi ze Szczecina, która opowie jak przebiera się za średniowieczną Słowiankę i spędza czas w skansenie archeologicznym. Cały dzień w wąskiej sukni do ziemi? Łał! Inna dziewczynka wyjaśnia, jak jeździ gokartem na prawdziwych torach kartingowych! Z drogi śledzie, Klara jedzie! Przedstawimy też kogoś, kto używając tylko głosu, tworzy nowe światy. To aktorka Edyta Jungowska, opowie, jak podkładała głosy w słuchowiskach dla dzieci. Będzie też coś super technicznego. Jak działa maska antysmogowa, czy strony internetowe też się przebierają i kto do licha pracuje w teatrze oprócz aktorek i aktorów! A jak teatr to sprawdzamy, co się dzieje w Twoim ciele, gdy masz tremę (…)

Co potrzeba, by stworzyć swoją własną maskę?

Nasza maska jest w całości zrobiona z papieru, metodą papier mache. Równie dobrze możecie taką zrobić używając kolorowego bristolu czy innego nieco grubszego papieru. My chciałyśmy, by nasza była bardziej trwała. Metoda papier mache sprawdziła się do stworzenia tego typu maski idealnie.

Przygotuj:

 • starą gazetę, biało – czarną, o chropowatych stronach
 • klej do papier mache (*przepis poniżej)
 • miskę lub wazon
 • odrobinę oliwy
 • pędzel, nożyczki, pisak
 • farbę akrylową
 • kolorowe kartki
 • zwykły klej
 • ozdoby (naklejki, piórka, brokat, dżety, cyrkonie) i wstążkę.

* Przepis na KLEJ DO PAPIER MACHE: Połącz 1 część mąki z 2 częściami wody i mieszaj dopóki klej nie będzie miał konsystencji kremu. Jeśli to konieczne dodaję trochę wody lub mąki. Aby maska nie spleśniała – dosyp 1-2 łyżki soli.

Co przygotować do zrobienia maski karnawałowej z papieru

Jak zrobić maskę karnawałową

Zrobienie tej maski zajęło nam około 2-3 godzin. Ponieważ maska w trakcie robienia musi przeschnąć (jej „papier – mache’owa” część) – przyspieszyłyśmy ten etap suszeniem warstw papieru z klejem suszarką do włosów. Podczas gdy maska schła, szykowałyśmy ozdoby do niej. Więc – jeżeli macie wolne popołudnie i ok 2 godzin czasu, a szykuje się Wam bal przebierańców – nożyczki w rękę i do dzieła!

No dobra, po instrukcję krok po kroku, jak zrobić maskę karnawałową – odsyłam Was do Magazynu, zostawiając poniżej zdjęcia z naszego twórczego popołudnia. Maska wyszła iście wenecko, z przepychem, i nawet w kolorach mocno karnawałowych ;):

Przepis na papier mache
Maska z papier mache
Jak samemu zrobić maskę na karnawał
Maska z papieru
maska papier mache
maska karnawałowa szablon
maska z papieru
jak zrobić maskę karnawałową
papierowa maska diy
ozdoby do maski karnawałowej
jak zrobić maskę karnawałową - instrukcja
jak zrobić maskę na karnawał
maski karnawałowe
maska karnawałowa szablon
maska wenecka
maski karnawałowe dla dzieci
maski weneckie
maski karnawałowe szablony
jak zrobić maskę karnawałową
maski karnawałowe dla dzieci
jak zrobić maskę z papieru
jak zrobić maskę

Córcia już gotowa na karnawał, a Wy?

***

Zobacz, co jeszcze innego możesz zrobić ze swoim dzieckiem :)!:

 • piniata jednorożec – klik
 • przyjęcie kaktusowe – kilk
 • impreza walentynkowa dla dzieci – klik
 • domek / karmnik dla ptaków – klik
 • torba ze starych dżinsów – klik
 • przybornik na biurko – kilk
 • pudełko – zgadywanka – klik

2 thoughts on “Jak zrobić maskę karnawałową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *